İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 1.000 TL yardım parası veriliyor! Başvuran öğrenci 1.000 harçlık alacak

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 1.000 TL yardım parası veriliyor! Başvuran öğrenci 1.000 harçlık alacak
Maddi olarak okumakta zorlanan ya da okulu bırakan birçok öğrenci için devlet yardım elini uzatıyor ve destek programları düzenliyor. Bu kapsamda öğrencilere 1.000 TL cep harçlığı verileceği ifade edildi.

Ülkemiz de çok zor şartlarda okumaya çalışan öğrencilerin var olduğu biliniyor ve devlet bu şekilde okumaya devam eden öğrenciler için yardım düzenledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından TL Öğrencilere 1.000 TL yardım veriliyor. Farklı destek paketleri öğrenciler için de uygun olabilen bazı yardım ödemeleri bulunurken ödemelerden biri de öğrencilere verilen 1.000 TL yardım ödemesi oluyor.

ÖĞRENCİLERE 1.000 TL CEP HARÇLIĞI 

1000 TL öğrenci yardım parası ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine veya 18 yaşından küçük öğrenci olması durumunda ailenin başvurusu üzerine uygulanabilen bir yardım olduğu belirtildi ve ödemenin öğrencinin eğitim masraflarını karşılamaya yönelik bir katkıya dayandığı ifade edildi.

18 yaşından küçük ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri de aileleri aracılığıyla bu yardımı alabilecekleri belirtildi ve 18 yaşından küçük çocuğu olan aileler eğitim desteği için başvuru yapılabildiği başvuruların e-Devlet üzerinden alındığı aktarıldı.

E-DEVLETTEN YAPILMASI GEREKİYOR 

Öğrenciler için 1000 TL'lik yardım parası başvurusu, e-devlet sitesi üstünden gerçekleşen bir işlem olduğu bazı yardım paketleri gibi PTT şubeleri gibi herhangi bir şubeye gitmenize gerek olmadığı 1.000 TL'lik öğrenci yardım parası için başvurular e-devlet yoluyla yapıldığı aktarıldı.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

E-devlet üzerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı terimi ile arama sonra karşınıza çıkan ilk ve tek sonuç Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi olacağı belirtilerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinden yardım başvuruları seçeneğini seçmeniz gerektiği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi üzerindeki yardım başvuruları seçeneğini seçerek yardım paketleri sayfasına giriş yapılacağı bildirildi.

Bu sayfa üzerinde mevcut başvurularınızı ya da aldığınız paketleri görüntülersiniz. Buna ek olarak sayfada sağ üst köşede bulunan yeni başvuru yazılı buton üzerinden yeni başvuru işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.