En az 7.500 TL emekli maaşı olanlara müjde! Emeklilere 6.250 TL veriliyor: 3 gün içinde banka hesaplarına yatacak

En az 7.500 TL emekli maaşı olanlara müjde! Emeklilere 6.250 TL veriliyor: 3 gün içinde banka hesaplarına yatacak
Milyonlarca emekliyi ilgilendiren çok önemli bir geelişme yaşandı. Nisan ayı kampanyası başlatıldı ve emeklilere 6.250 TL eke ödeme verileceği paylaşıldı.

SGK Emekli Maaşını Akbank'tan Alanlara 7.000 TL’ ye Varan Promosyona ek 1.500 TL chip-para ile birlikte Toplamda 8.500 TL Ödül Fırsatı verildiği belirtilerek emeklilere ne kadar ödeme yapılacağı hakkında ayrıntılar paylaşıldı. Peki ne kadar ödeme yapılacak? Banka tarafından aktarılan ödeme tutarları ise şu şekilde aktarıldı:

NE KADAR ÖDENİYOR? 

0 – 3.499 TL maaş tutarına 4.200 TL,

3.500 TL – 7.499TL maaş tutarına 4.850 TL,

7.500 TL – 9.999 maşa tutarına 6.250 TL,

10.000 TL ve üzeri maaş tutarlarına 7.000 TL

NASIL ALINIR? 

Akbank tarafından yapılan duyuruda SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı 01 Mart – 30 Nisan 2023 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşınızı Bankamızdan almayı taahhüt ederek 7.000 TL’ye varan promosyona ek olarak kampanya dönemi içerisinde, ilk kez Axess veya Wings sahibi olacak SGK emeklilerinin 12 ay boyunca tek seferde veya toplamda her ay en az 1.000TL harcama sözüne 1.500TL chip-para ile toplamda 8.500 TL ödül fırsatı sunulduğu ifade edildi.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan Akbank Mobil ve İnternet veya Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla maaşlarınızı kolayca Akbank’a taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabileceğiniz belirtilen duyurunun devamında Emekli Sandığı’ndan emekli oluyorsanız, çalışmakta olduğunuz kuruma veya Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına vereceğiniz emeklilik başvurusu dilekçesinde maaş ve ikramiye ödemeleri için banka tercihinizi Akbank olarak belirtebileceğiniz vurgulandı.

BANKANIN WEB ADRESİNDEN ULAŞIN

Akbank tarafından yapılan duyuruda SSK veya Bağ-Kur’dan emekli oluyorsanız, e-Devlet üzerinden veya SGK İl/İlçe Müdürlükleri’ne emeklilik başvurusunda bulunurken, dolduracağınız Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde maaşınızın yatırılacağı banka tercihini Akbank olarak belirtebileceğiniz ifade edilerek detaylara bankanın web adresi üzerinden ulaşılabileceği paylaşıldı.

Milyonlarca emekli vatandaşın yakından takip ettiği konulardan bir tanesi emekli promosyon rakamları olurken, Nisan ayının gelmesiyle birlikte promosyon rakamlarında çeşitli güncellemeler yapıldığı ifade edildi.

Bununla beraber en düşük emekli maaşın 7.500 TL olacağının açıklanmasının ardından emekli promosyon rakamlarında çeşitli değişikliklerin olmasını bekleyen emeklilere Akbank güncel emekli promosyon rakamları da yukarıda paylaşılmış oldu.