Emeklilere yarın müjde verilecek: Son dakika duyuruldu! 13 milyon emekli nefesini tuttu

Emeklilere yarın müjde verilecek: Son dakika duyuruldu! 13 milyon emekli nefesini tuttu
Milyonlarca emekli artık haziran ayına girilmesi ile birlikte maaşlara yapılacak zam oranlarını heyecanla beklemeye başladı. Emeklilere müjdeli haberin yarın verileceği duyuruldu. Gelen son habere göre 13 milyon emekli yarın için nefesini tuttu.

Son dönemlerde mayıs ayı enflasyon verisinin ne zaman açıklanacağı merak konusu olmuştu. Verilerin açıklamasından kısa bir süre sonra ekonomistlerin mayıs ayı enflasyon veri beklentisi belli oldu. Analistlerin anketine göre mayıs ayı enflasyon beklentileri için ortalama yüzde 0,07 oranında çıktı.

TÜİK tarafından mayıs ayı enflasyon verileri için geri sayım başladı. Market alışverişi ve kira artış oranında ön planda olacak verilerin ne yönde olacağı herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle emeklilerin maaşlarında direkt belirleyici olacak enflasyon verilerinin yarın saat 10.00’da açıklanması bekleniyor.

MAYIS AYI ENFLASYON VERİSİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TÜİK tarafından her ayın belirli günlerinde bir önceki ayın enflasyon verisi açıklanıyor. Gelen son habere göre merak edilen mayıs ayı enflasyon verisi için resmen tarih verildi. Mayıs ayı enflasyon verisi 5 Haziran Pazartesi saat 10.00’da TÜİK tarafından açıklanacak.

EKONOMİSTLERE GÖRE MAYIS AYI ENFLASYONU

Ekonomistlerin tahminlerine göre mayıs ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına yüzde 0,07 oranında göre bir önceki aya kıyasla yüzde 43,68 olan yıllık enflasyonun yüzde 39,62’yen inebileceğini öngörüyor.