Emekli maaşlarına ve bayram ikramiyelerine zam müjdesi geldi! SSK ve Bağ Kur emeklileri dikkat: Erdoğan duyurdu

Emekli maaşlarına ve bayram ikramiyelerine zam müjdesi geldi! SSK ve Bağ Kur emeklileri dikkat: Erdoğan duyurdu
Milyonlarca emekli ilgilendiren bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada emekli maaşlarına ve ikramiyelere zam geleceği sinyali geldi.

Milyonlarca emekli ilgilendiren bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada emekli maaşlarına zam yapılacağı belirtildi. Konu ile ilgili olarak emekli maaş ve bayram ikramiyesi için zam geleceği bildirildi. Bu yıl Ramazan Bayramı’nda 2 bin TL olarak ödenen bayram ikramiyelerine zam sinyali geldi ve açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

ZAM SİNYALİ GELDİ

Emeklileri yakından ilgilendiren bir zam gelişmesi yaşandığı belirtilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardıklarını hatırlattı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bu rakamı daha yukarı çıkarmanın hesabı içinde olduklarını belirtti.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Tüm bunlarla beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Seçimden sonra 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlarımızı da sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız. Temmuz ayında enflasyon farkı yanında refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız."

İKRAMİYE 4 BİN TL OLABİLİR 

Ekonomist Ahmet Kurtuluş Milliyet.com.tr'de bu açıklamaları değerlendirdi ve "Peki en düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyeleri kaç lira olacak?" sorusuna yanıt verdi. Bu noktada Kurtuluş'un açıklamaları şöyle oldu:

"Bayram ikramiyeleri şu anda geçen sene itibarıyla bin 100 lira üzerinden ödeniyordu. Bu çok uzun bir süredir ödenen bir rakamdı. Emekliler yaklaşık olarak 3-4 yıldır bin 100 lira bayram ikramiyesi ödemesi alıyordu. Bu sene itibarıyla yüzde 100’lik artışla 2 bin liraya yükseltildi.

Enflasyondaki artış göz önüne alındığında bu rakam da yeterli görülmüyor. Dolayısıyla seçim döneminde olduğumuz bu süreçte rakamın 3 bin-4 bin TL bandına yükseltileceği düşüncesindeyiz."