Ekonomist Selçuk Geçer’den çarpıcı analiz! Doların geleceği, konut ve taşıt sektöründe neler olacak?

Ekonomist Selçuk Geçer’den çarpıcı analiz! Doların geleceği, konut ve taşıt sektöründe neler olacak?
Selçuk Geçer, “Dolar 45 olacak” adı altında yapmış olduğu yayında küresel piyasalarda yaşanan fiyat artışlarına dikkat çekerek gayrimenkul ve otomotiv sektöründe yaşanacak düşüşlere ve yükselişlere de yer vererek, tüm dikkatleri üzerine çekti.

YouTube kanalında açmış olduğu yayında sorulan sorulara yanıt veren Geçer, dolar fiyatlarının yükselişinden, konut ve taşıt fiyatlarına kadar milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen sorulara tek tek yanıt verdi. Ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan açıklamalar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Selçuk Geçer, ekonomi piyasası ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı! 

Ekonomist Selçuk Geçer ICRYPEX’in CEO’su Gökalp İçer ile birlikte YouTube kanalında sorulan sorulara tek tek yanıt verdi. YouTube kanalında açmış olduğu yayında sorulan sorulara yanıt veren Geçer, tarafından yapılan açıklamalardan elde edilen bilgilere göre, konut sektöründe arz talep sorunu nedeniyle konut satışlarında düşüşler yaşanacağı bilgisi yer alırken, taşıt fiyatlarını ise dünya çapında artan otomobil üretim maliyetleri direk olarak Türkiye’yi de etkilemesi nedeniyle ve tam olarak bu sebepten dolayı da taşıt fiyatlarında ani değişikler yaşadığı ve akabinde de fahiş rakamların ortaya koyduğu fikrine ulaşılıyor.

Geçer, yeni bir dönem başlayacak!

Ekonomist Selçuk Geçer, küresel piyasalarda yaşanabilecek fiyat artışlarına dikkat çekerek gayrimenkul ve otomotiv sektöründe yaşanması gereken düşüşler ve yükselişler ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Geçer, “TOKİ projesi başta olmak üzere bu ve bunun gibi projeler, konut sektöründe fiyatlar aşağı çekilebilecek bir hamle olabilir. Fakat konut talebindeki azalma ile birlikte fiyat düşüşlerinin yaşanabilmesi ise büyük bir olasılık. Bu kapsamda da yeni bir konut almak isteyen kişiler için bu süreç önem arz etmektedir. Ayrıca, otomobil sektörün de ise belirli araç türlerinde fiyatlarında gözle görülür önemli artışlar olacak” dedi.  Geçer, yeni bir konut almak isteyen ya da araç almak isteyen kişiler için yeni bir dönemin başladığına dikkat çekti.

Geçer tarafından yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, Geçer, konu ile ilgili ayrıca X sosyal medya platformu üzerinden paylaşımda bulundu.