Ehliyeti olanlar dikkat! 1 Mayıs'ta başladı, 23 Mayıs duyurusu geldi: Mutlaka o parayı ödeyeceksiniz: En az 3 bin lira

Ehliyeti olanlar dikkat! 1 Mayıs'ta başladı, 23 Mayıs duyurusu geldi: Mutlaka o parayı ödeyeceksiniz: En az 3 bin lira
Ehliyeti olup arabası olanlar için çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda 1 Mayıs itibari ile değiştiği ve o paranın mutlaka araba için ödenmesi gerektiği bildirildi.

Ehliyeti olanları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandığı belirtilerek 1 Mayıs tarihinden itibaren yeni uygulamaya geçildiği belirtildi. Buna göre uyum sağlamayanlara ceza yaptırımlarının geleceği aktarıldı. Bu kapsamda arabası olanların her sene yaptırması gerektiği ve en az 3 bin lira  olacağı ifade edildi. 

1 MAYIS TARİHİNDE BAŞLADI

Araç sürücüleri için trafik sigorta primleri 1 Mayıs tarihinde başlayacağı belirtildi. Pazartesinden itibaren trafik prim sigortası ödemek zorunda kalacaklar için harekete geçildi. Kazası olmayan araçlar için yüzde 50 indirim uygulanacağı belirtilerek kazası olanlar için yüzde 200 zam yapılacağı paylaşıldı.

Araba kullanan vatandaşları ilgilendiren bir gelişme yaşandığı belirtilerek binlerce sürücü trafik sigortası primlerinde yaşanan artışa tepki gösterdiği ifade edildi. 

YÜZDE 200 ZAM YAPILACAK

Trafik sigortaları üzerinden kaza yapmayan araç sürücüleri için en üst seviyede olanlar için yüzde 50 oranında indirim imkanı sunuldu. Bununla birlikte kaza yapan sürücüler için yüzde 200 zam yapılacağı belirtildi. Tüm bunlarla beraber prim ödemesi 3 bin TL olan bir araç kaza yaparsa trafik primleri 17 bin TL'ye kadar çıkacağı ifade edildi. 

 

Sigorta şirketleri, zamların mayıs ayından itibaren geçerli olması ile yüzde 5 zam, diğer ay ise yüzde 2 oranında artış yapılacağını duyuruldu.