Bugünün müjdesi akaryakıt ve otogaz oldu! Benzin motorin ve LPG'ye indirim: Az önce duyuruldu

Bugünün müjdesi akaryakıt ve otogaz oldu! Benzin motorin ve LPG'ye indirim: Az önce duyuruldu
Milyonlarca otomobil sahibine indirim duyurusu yapıldı. Akayarkıt ve otogaz için müjde bekleyen vatandaşlara çok önemli duyuru yapıldı.

Akaryakıt fiyatlarına gelecek peş peşe zamlar sürücülerin indirim haberlerini araştırmasına neden olduğu belirtilerek son dakika haberine göre akaryakıt ve otogaza indirim değerlendirmesi yapıldı. Akaryakıtta günün müjdesi verildi. İndirimin Petrol Ofislerinde geçerli olacağı belirtilerek Yapı Kredi kartlarıyla yapılacak akaryakıt alımlarında 250 TL ve üzeri akaryakıt alışverişlerinde para hediye edileceği bildirildi. Kazanılan bu para puanlarla beraber toplam tutardan indirim yaptırılacak. Buna göre World üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından Yapı Kredi kredi kartı ile farklı günlerde 4 adet 250 TL ve üzeri akaryakıt alışverişine 70 TL’ye varan Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan Hediye edileceği bildirildi.

AKARYAKIT VE OTOGAZA İNDİRİM 

Kampanyaya katılmak isteyenler için son tarihin 15 Şubat 2023 olduğu belirtildi. Kampanya hakkında yapılan duyuruda 1 Ocak – 15 Şubat 2023 tarihleri arasında, ilk alışverişten önce kampanyaya katılmak üzere SMS gönderen ve kampanyaya katılan World Üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından tek seferde ve farklı günlerde 4 defa 250 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz alışverişi yapan, Yapı Kredi Bireysel kartı, Yapı Kredi Banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahibi müşteriler, 20 Şubat 2023 tarihinden itibaren akaryakıt ve otogaz alışverişinde kullanılmak üzere 50 TL Petrol Ofisi Puan kazanacağı aktarıldı.

Word mobile uygulaması üzerinden kampanyaya katılan müşteriler, 50 TL’ye ek 10 TL, toplamda 60 TL Petrol Ofisi Puan kazanacaktır. 4 işlemden en az birinin POS’ta QR Kod ile ödeme gerçekleştirildiği durumda 60 TL’ye ek 10 TL, toplam 70 TL Petrol Ofisi Puan hediye edileceği de aktarıldı.

KAMPANYA AYRINTILARI 

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında şu ifadelere yer verildi:

Ayrıca, Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’lere ekstra 50 TL Petrol Ofisi puan daha hediye edilecektir. Bir müşteri kampanyadan en fazla bir kez faydalanabilir. Kampanya tanımları müşteri bazında yapılmakta olup ve müşteri SMS ile katılmışsa en fazla 50 TL Petrol Ofisi Puan kazanabilir.

Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri akaryakıt alımınıza 10 TL Petrol Ofisi Puan hediye edilecektir. Kampanya “Petrol Ofisi istasyonlarında toplam 60 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyası ile birleştirilebilir. Her iki kampanyadan da faydalanabilmek için ve toplam 70 TL Petrol Ofisi Puan kazanmak için World Mobil’den “Petrol Ofisi’de toplam 60 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyasına katılım yapılarak bir harcamanın POS’ta QR Kod ile yapılması gerekmektedir.

POS’ta QR Kod kampanyasına yalnızca Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar ile Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile yapılacak harcamalar dahildir. POS’ta QR Kod ile Ödeme ile işlem yapmak için öncelikle iOS ya da Android cep telefonuna World Mobil veya Yapı Kredi Mobil indirilmelidir. Ödeme yapmada önce kasiyere QR Kod ile ödeme yapacağınızı belirttikten sonra World Mobil’den Yapı Kredi Pay butonuna tıklayarak “QR Kod ile Ödeme”yi ya da Yapı Kredi Mobil uygulamasından “Kartlarım” menüsü altında bulunan Yapı Kredi Pay’i seçerek “QR Kod ile Ödeme”ye tıklayıp QR Kod okuyucuyu açın ve POS cihazında oluşan QR Kod’u okutun. Nakit çekim, mail order işlemleri, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.

EN FAZLA 120 TL PUAN KAZANILIR

Kampanya koşullarını yerine getiren ve Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’lere Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi bireysel TLcard’lar ve Yapı Kredi Business kartlar ile yapacakları harcamaya ekstra 50 TL Petrol Ofisi puan hediye edilecektir. Yapı Kredi POS’u kullanan esnaf ve KOBİ’ler kampanya kapsamında toplamda 120 TL Petrol Ofisi puan kazanacaktır. Kampanyaya Yapı Kredi POS’unu aktif kullanan İşletme, OBİ ve KOBİ bankacılığı müşterileri dahildir. Sadece son 90 gün içerisinde en az 1 adet gerçekleşmiş işlemi olan esnaf ve KOBİ’ler ekstra 50 TL Petrol Ofisi puanı kazanabilecektir. Harcamasını sadece Yapı Kredi Bireysel kredi kartı ve Yapı Kredi bireysel TLcard’lar ile yapan Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’ler QR Kod ile ödeme kampanyasından faydalanarak 10 TL Petrol Ofisi puan ekstra olarak kazanabilecektir, QR kod ile ödeme kampanyasına Business Kartlar dahil değildir. Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’ler QR kod ile ödeme bireysel kartlarından ödeme yaparak en fazla 120 TL Petrol Ofisi puan kazanabilecektir.

Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahiplerinin kampanya katılımı için ilk alışverişten önce Petrol Ofisi yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaralarını SMS ile 4454’e gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.

KULLANILMAYAN PUANLAR GERİ ALINACAK

Kampanya kapsamında işlemlerin Petrol Ofisi marka tanımlı Yapı Kredi World Üyesi Petrol Ofisi istasyonlarındaki Yapı Kredi POS terminali üzerinden yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart Petrol Ofisi Puan’lar 20 Şubat 2023 tarihinde yüklenecektir. Petrol Ofisi Puan’ların son kullanım tarihi 21 Mart 2023 olup, kullanılmayan Petrol Ofisi Puan’lar 22 Mart 2023 tarihinde geri alınacaktır. Yapı Kredi POS’u kullanan esnaf ve KOBİ’lere özel ekstra yüklenecek 50 TL Petrol Ofisi Puan’lar da 20 Şubat 2023 tarihine kadar yüklenecek olup, 22 Mart 2023 tarihinde geri alınacaktır.