Bakan Şimşek tarih vererek duyurdu! 5 Nisan'a mutlaka yapın

Bakan Şimşek tarih vererek duyurdu! 5 Nisan'a mutlaka yapın
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ev sahiplerinin 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira geliri elde edenlerin 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Bakan Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü söyledi.

Bakan Şimşek'ten Açıklama

Bakan Şimşek, "Gelir İdaresi Başkanlığımız, idari kayıtları (tapu, MERNİS vb.) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk.

Saha Denetimleri ve Bilgilendirme Devam Ediyor

"Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin TL üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıtdışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz." dedi.