Asgari ücretliler ve dar gelirlilere müjde! e-Devlet başvuru ekranı açıldı: 7.500 TL yardım parası veriliyor

Asgari ücretliler ve dar gelirlilere müjde! e-Devlet başvuru ekranı açıldı: 7.500 TL yardım parası veriliyor
Aile Bakanlığı bu sabah açıkladı. e-devlet başvuru ekranı açıldığı gbelirtilerek yardım parası ödemesi yapılacağı ifade edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan yardım ödemelerinde yeni bir duyuru geldiği belirtilerke dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler için bakanlık yeni sosyal yardım imkanı paylaşıldı. Asgari ücretli, emekli, ihtiyaç sahibi olan kişiler Bu yardımdan yararlanacağı belirtilerek PTT üzerinden yardım paralarının alınabileceği ifade edildi. Söz konusu yardım parasının ise 7.500 liraya kadar çıktığı ifade edildi.

HERKES BAŞVURU YAPABİLİR 

Devletin vatandaşlara yardım fırsatları aralıksız olarak sürdüğü belirtilerek 2023 yılı zamlı yardım parası almak isteyenler başvuru işlemlerini yaptıktan sonra aynı ay içinde ödeme alabildiği ifade edildi. Yardıma ihtiyacı olan herkesin başvuru yapabileceği bildirildi.

12 AY BOYUNCA ÖDENİYOR 

Yardım başvuruları e-Devlet'ten ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapıldığı gibi ödemeler PTT üzerinden vatandaşa ulaştığı bildirilerek Türkiye Aile Destek paketi, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında aile Bakanlığı tarafından başlatıldığı hatırlanıyor. Aile yardımı olarak da bilinen bu yardım ödemesinden sadece Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler değil aynı zamanda Asgari ücretli ve emekliler de yararlandığı ifade edilerek dar gelirli kişilere 12 ay boyuncu düzenli ödeme yapılacğaı ifade edildi. 

15 BİN LİRAYA KADAR ÇIKIYOR 

Türkiye Aile Destek paketi kapsamında verilen yardımların toplamı 7500 TL'den başladığı belirtilerek aylık olarak 850 TL ile 1250 TL arasında değişen yardım ödemesi yapılacağı ifade edildi. Aile yardımı üst limiti ise 15.000 TL'ye kadar ulaştığı aktarıldı.

PTT'DEN ALINACAK

Türkiye aile yardımı kapsamında tek bir başvuru şartı bulunuyor. O da hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu kritere uygun olan herkes e-Devlet'ten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından başvuru işlemlerini yapabiliyor. Yardım ödemeleri PTT hesabına yatıyor. Ancak başvuru esnasında IBAN numarası belirtmeniz halinde ödeme banka hesabınıza da yatabilir.