Asgari ücret 12 bin 330 lira oluyor! En net asgari ücret tutarı paylaşıldı: Asgari ücret zammı nihayet belli oluyor

Asgari ücret 12 bin 330 lira oluyor! En net asgari ücret tutarı paylaşıldı: Asgari ücret zammı nihayet belli oluyor
Asgari ücret için yeni zam yapılmasına çok az bir süre kaldığı biliniyor ve zammın ne kadar olacağı merak konusu oldu. SGK Başuzmanı İsa Karakaş'tan flaş bir açıklama geldi ve en net tutar paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu adım adım yaklaşırken, 28 Mayıs sonrası milyonların alım gücünü artıracak düzenlemeler için şimdiden harekete geçildi. Konuyla ilgili Türkiye Gazetesi yazarı SGK Başuzmanı İsa Karakaş önemli bir açıklama yaptı. Karakaş açıklamalarında net rakam verdi.

İSA KARAKAŞ'IN AÇIKLAMALARI 

Tüm bunlarla beraber Karakaş açıklamalarında asgari ücretin 12 bin lirayı geçeceğini belirtti. Konu hakkında Karakaş açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Kısacası kamudaki asgari ücretin temmuz ayında 25 bin 12,5 lira olacağını varsayarsak temmuz ayındaki asgari ücretin sadece enflasyon geçilme endeksi ve verilecek refah payıyla kalmayacağı, bütün dengelerin yeniden sağlanması, ayrıca çalışma barışı ve huzurunun sağlanması açısından 12 bin lirayı geçeceğini söyleyebiliriz."

ASGARİ ÜCRET 12 BİN 330 TL

Ayrıca Karakaş açıklamalarının devamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 500 dolar civarında söylediği rakam, bir yandan açlık sınırı ve bir yandan da kamudaki asgari ücret göz önünde bulundurulup dengelerin yeniden belirlenmesinin elzem olduğunu bildirdi.

Açıklamalarında kendi tahmini olduğunu belirten Karakaş asgari ücrete en az yüzde 45 oranında bir zam yapılarak 12 bin 330 lira seviyesine çekilmesi yönünde beklentisinin olduğunu ifade etti.