7.500 TL ve üstü maaş alan emeklilere müjde: Sonunda beklenen haber geldi! Emeklilere maaşın üstüne 8.500 TL veriliyor

7.500 TL ve üstü maaş alan emeklilere müjde: Sonunda beklenen haber geldi! Emeklilere maaşın üstüne 8.500 TL veriliyor
Milyonlarca emekliye sevindiren bir haber geldi. Bu doğrultuda emeklilere verilen haberde maaşa ek ödeme yapılacağı ifade edilerek bu ek ödemenin ayrıntıları da paylaşıldı.

Emeklilere eğer 7.500 TL ve üstü bir maaş alıyorsanız harika bir haber duyuruldu ve ek ödeme yapılacağı bildirildi.  30 Eylül'e kadar bankalar arasında promosyon kampanyası başladığı belirtilerek bu kampanya sayesinde emekliler, maaşlarını taşıdıkları bankadan 8.500 TL'ye kadar ekstra para alabilecekleri bildirildi.  

Promosyon kampanyasının detaylarını, katılım koşullarını ve başvuru sürecini emekliler için kamu gündemi olarak haberimizde derledik ve böylece emeklilere ek ödeme yapılacağı ifade edildi.

Emeklilere maaşa ek 8.500 TL'ye kadar promosyon verildiği belirtilerek bu iddialı bir teklif gibi görünebilir, ancak Garanti BBVA tarafından resmi web adresi üzerinden duyuruldu. Peki emeklilik promosyonu ne anlama geliyor? 

EMEKLİ PROMOSYONU NE ANLAMA GELİYOR? 

Emekli promosyonu, emekli maaşınızı bir bankadan almanız karşılığında size verilen ek bir ödeme olduğu belirtilerek bu ödeme, bankanın size sunduğu diğer hizmetlerden yararlanmanızı teşvik etmek için olduğu ifade edildi.  

NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR? 

Emekli promosyonu miktarı, emekli maaşınızın tutarına ve bankanın size sunduğu şartlara göre değiştiği belirtilerek genel olarak, emekli maaşı 7.500 TL'nin üstünde olan emeklilere promosyon ödemesi yapılıyor.  Ancak bazı bankalar, belirli koşulları yerine getirmeniz halinde size daha yüksek promosyon verebildiklerini duyuruyorlar ve  banka emekli maaşı 3.500 TL’ye kadar olan emeklilerimize 4.500 TL, 3.500 – 7.500 TL arasında olan emeklilerimize 5.250 TL, 7.500 – 10.000 TL arasında olan emeklilerimize 6.750 TL ve 10.000 TL ve üstünde olan emeklilerimize 7.500 TL tutarında nakit promosyon ödemesi yapacağını paylaştı. Buna ek olarak da 1.000 TL puan verileceği ifade edildi.

PROMOSYON BAŞVURU DETAYLARI 

Emekli promosyonu almak için öncelikle emekli maaşınızı almak istediğiniz bankayla bir sözleşme imzalamanız gerektiği belirtilerek bu sözleşmede, bankanın size vereceği promosyon miktarı ve şartları belirlendiği ifade edildi. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra, banka size promosyon ödemesini yapacağı belirtilerek promosyon ödemesi genellikle tek seferlik yapılır ve emekli maaşınızla birlikte hesabınıza yatırılacağı vurgulandı. 

HANGİ BANKALAR PROMOSYON VERİYOR 

Emekli promosyonu veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi, Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, ING Bank, TEB, Şekerbank, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk bulunuyor. Bu bankaların sunduğu promosyon miktarları ve şartları farklılık gösterebilir. 

UZMANLARIN UYARILARI 

Emekli promosyonu, emekliler için ek bir gelir kaynağı olabildiği belirtilerek ancak bu fırsattan yararlanırken, bankaların tekliflerini iyi karşılaştırmalı ve size uygun olanı seçmeniz gerektiği uzmanlar tarafından da aktarılıyor. Ayrıca, bankanın şartlarını iyi bilmeli ve dikkatli olmanız gerektiği de belirtilerek böylece, emekli promosyonundan memnun kalabileceğiniz ifade edildi.

Bu promosyon kampanyanın ayrıntıları ise Garanti BBVA'nın kurumsal internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Yapılan duyuru ise şöyle oldu: