2023'te Otoyol ve köprü ücretlerine zam yapılacak mı?

2023'te Otoyol ve köprü ücretlerine zam yapılacak mı?
Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan açıklama ile birlikte en çok merak edilen ve gündemde yer alan konular arasında sene boyunca otoyol ve körü ücretlerine zam yapılıp yapılmayacağı yer aldı.

2022 senesi itibariyle gelen zamların ardından pek çok vatandaş tarafından güncel fiyatlar daha da fazla takip edilmeye başladı. En çok kullanılan köprü ve otoyol fiyatlarından şikayetçi olan vatandaşlar da bu fiyatların artırılıp artırılmayacağı konusunda merak edilenlere yanıt aradı. Durum bu şekilde olunca da bugün senenin ilk kabine toplantısının gerçekleştirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından güncel fiyatlar ve gelmesi ihtimal olan zamlar hakkında açıklama geldi. 

OTOYOL VE KÖPRÜ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILACAK MI? 

Geçen senenin başından itibaren peş peşe gelen zamların ardından vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de otoyol ve köprü zamları idi. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar tarafından en çok gündeme getirilen bu konunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından açıklama geldi. 

Konu hakkında yapılan açıklama şu şekildeydi; 

"Otoyol ve köprü hizmetlerinin fiyatlarında yıl boyu herhangi bir artışa gidilmeyecektir. Kamu-özel ortaklığı yatırımlarında önümüzdeki yıl dengeyi sağlayacak, 2025'ten itibaren çok daha büyük kazançları ülkemizin hanesine yazacağız."

Bu açıklama ile birlikte vatandaşlara köprü ve otoyollarda herhangi bir zam yapılmayacağı ifade edildi. 

KÖPRÜ VE OTOYOL ÜCRETLERİ NE KADAR? 

Gerçekleştirilen bu açıklamanın ardından 2023 senesi için güncel otoyol ve köprü fiyatları da en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Güncel fiyatlar ise şu şekilde verildi;

Otomobiller (1.sınıf) - 184,50 TL
Minibüsler (2.sınıf) - 295,00 TL
Yolcu Otobüsleri (3.sınıf) - 350,00 TL
Kamyonlar (4.sınıf) - 464,50 TL
Tırlar, Treyler (5.sınıf) - 585,50 TL
Motosikletler (6.sınıf) - 129,00 TL