Öğrencileri ilgilendiren son dakika duyurusu! MEB kararını verdi: Pazartesi günü başlayacak

Öğrencileri ilgilendiren son dakika duyurusu! MEB kararını verdi: Pazartesi günü başlayacak
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencileri ilgilendiren bir açıklama yaptı. Bakan Özer açıklamalarında kademeli olarak başlayacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Hatay’da AFAD Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında 4 ilde eğitimin kademli olarak 27 Mart pazartesi günü başlayacağını ifade etti. Konu hakkında Bakan Özer açıklamalarında "Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizin bazı ilçelerinde 27 Mart itibarıyla yüz yüze eğitim başlayacak" ifadelerini kullandı.

EĞİTİM BAŞLIYOR 

Bakan Özer açıklamalarında Malatya'da Arapgir, Arguvan, Kale, Pütürge, Yazıhan, Darende ve Hekimhan ilçeleri, Adıyaman'da Kahta, Gerger, Sincik ve Samsat ilçeleri, Kahramanmaraş'ta Andırın ve Ekinözü ilçeleri, Hatay'da Yayladağ, Altınözü, Erzin, Reyhanlı, Payas, Dörtyol ve Arsus ilçelerinde eğitimin 27 Tarihinde başlayacağını aktardı. 

YENİ KARARLAR ALINDI 

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarında diğer illerimizde olduğu gibi eğitim öğretimi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlam raporu verilen okullarda gerçekleştirileceğini belirtti ve taşımalı eğitimle süreçlerin ilerletileceğini vurguladı. 

Ayrıca Bakan Özer açıklamalarında 8 ve 12. sınıflarla ilgili bir dizi kararlar aldıklarını belirterek bu kararların ikinci dönem konularının sınavlara dahil olmaması, destek kursları şeklinde olduğu ifade etti. 

BİNE ÇIKARILACAK

LGS ve YGS sınavlarına hazırlanmalarıyla ilgili her türlü desteği verdiklerini belirten Bakan Özer hafta sonuna kadar 734 olan destek noktasını bine çıkaracakalrını bildirdi.

6 ilimizde olduğu gibi merkez ilçelerin tamamında değil, hayatın normalleştiği ilçelerde başlamak üzereeğitim öğretime başlayacaklarını da vurguladı.