MEB'den flaş karar alındı! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat: 1 Ağustos'ta başlayacak, 1 Eylül'de bitecek

MEB'den flaş karar alındı! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat: 1 Ağustos'ta başlayacak, 1 Eylül'de bitecek
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer alınan bir kararı açıkladı ve 1 Ağustos'ta başlayarak 1 Eylül'de biteceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu ve açıklamalarında seçimde ağırlıklı olarak oylar okullarda verildiğini ve okulların 29 Mayıs’ta tatil edileceğini bildirdi.

1 AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR

Sınavlara hazırlanabilmeleri için destek kursları açıldığını belirten Bakan Özer açıklamalarında 1 Ağustos-1 Eylül arasında telafi eğitimi olacağını paylaştı. 82 bin 560 öğrenci geri döndü deprem bölgesinde olduğunu belirten Bakan Özer Türkiye’de normalleşmenin anahtarının eğitim olduğunu bildirdi.

BAKAN ÖZER'İN AÇIKLAMALARI 

Konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıklamaları şöyle oldu:

Sınavlara hazırlanabilmeleri için destek kursları açtık. 1 Ağustos-1 Eylül arasında telafi eğitimi olacak. Toplamda iki aylık telafi eğitimi yapacağız.

82 bin 560 öğrenci geri döndü deprem bölgesinde. Türkiye’de normalleşmenin anahtarı eğitim. Kovid 19 salgınında da Türkiye’nin normalleşmesini sağladık. Deprem bölgesine geri dönüşler devam ediyor.

Türkiye’de 200’li yıllarda ciddi problemler vardı. Okullaşma yüzde 50’nin altındaydı. 5 yaşta 100 çocuktan 89’u gidemiyordu. 20 yılda Okul öncesi eğitim yüzde 99.9’a ulaştı. Lisede yüzde 56 okul dışıydı. Eğitim demokratikleştirilmesi için çalışıldı. Eğitimde sosyal politikalar uygulandı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez eğitimin tüm alanlarında okullaşma yüzde 99 üzerine çıktı.

"REKABET EDİLEBİLİR DURUMDA"

OECD raporunda ‘Türkiye kaliteli şekilde büyüme sağladı’ diyor.

Türkiye artık eski kabuklarını kırmış, OECD ülkeleri ile rekabet edebilir durumda.

Sosyal ekonomik seviyesi dezavantajlı aileler dönüşümle kazanan oldu.

Kız çocukların okullaşma oranı yüzde 39’du, dönüşüm sonrası yüzde 99’un üzerine çıktı. Okullaşma oranı erkekleri geçmeye başladı.