Bakan Özer son dakika kararını resmen duyurdu! Tüm öğrencileri ilgilendiriyor: Okul tatil süreleri birleştirildi

Bakan Özer son dakika kararını resmen duyurdu! Tüm öğrencileri ilgilendiriyor: Okul tatil süreleri birleştirildi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulunarak okulların tatil süresi hakkında alınan kararı paylaştı.

Milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandığı belirtilerek 6 Şubat tarihinde yaşanılan deprem felaketi sonrasında okullarda ara tatilin olup olmayacağı ifade edildi. Bununla beraber Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu ve okullarda nisan ayı içerisinde ara tatilin uygulanacağını ve Ramazan bayramı ile birleştirileceğini aktardı.

BAYRAM İLE BİRLEŞECEK

MEB’den ara tatil müjdesi paylaşıldı ve Ramazan Bayramı ile birleşeceği ifade edildi ve Bakanlık tarafından açıklanan takvim kapsamında bu yıl okullarda ikinci ara tatil 17 ve 20 Nisan tarihleri arasında uygulanacağı 21 Nisan’daki Ramazan Bayramı tatil ile de birleşeceği ifade edildi.

ARA TATİL OLACAK 

Kahramanmaraş merkezli çok sayıda ilimizde büyük yıkımlara neden olan deprem felaketi sonrasında okullardaki son durum merak edilirken depremden depremden sonra okulların ikinci dönemi gecikmeli olarak açıldığı ifade edildi. Ara tatilin de iptal edilip edilmeyeceği özellikle veliler tarafından araştırılırken Bakan Özer tarafından yapılan açıklamada ara tatilin detayları aktarıldı.

Yapılan açıklamaya göre ara tatil Nisan ayında yapılacağı ifade edilerek öğretmenlerin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

TATİL DETAYLARI

Aktarılan son bilgiye göre ara tatil takvimdeki şekli ile uygulanacak. 17 Nisan Pazartesi günü başlayacak olan tatil, Ramazan Bayramı arifesi olan 20 Nisan Perşembe günü öğlen sona erecek. 3,5 günlük ikinci tatil Ramazan Bayramı resmi tatil ile birleşecek. Öğretmenler de bu süreç içerisinde izinli sayılacak.