9.10.11 ve 12. sınıf öğrencileri için duyuru yapıldı! MEB'den son dakika kararı: Bakan Özer yeni düzenlemeyi duyurdu

9.10.11 ve 12. sınıf öğrencileri için duyuru yapıldı! MEB'den son dakika kararı: Bakan Özer yeni düzenlemeyi duyurdu
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulunarak yeni düzenlemeye gidildiğini ifade etti. Bu düzenlemenin ayrıntıları da paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı atrafından çok önemli bir karar alındı. Bu karar ise Bakan Mahmut Özer tarafından duyuruldu. Bakan Özer geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında 9, 10, 11 ve 12. Sınıf öğrenci için yeni bir düzenlemeye gittiklerini ifade etti. Konu ile ilgili olarak Bakan Özer detayları da paylaştı.

YENİ DÜZENLEME GELDİ 

2022 – 2023 eğitim öğretim yılı tüm hızıyla devam ettiği belirtilerek MEB'den yapılan açıklamada yeni bir düzenlemeye gidildiği aktarıldı. Konu ile ilgili olarak Bakan Özer açılkamalarında 9, 10, 11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin bu yıl öğrendikleri konuları pekiştirmeleri varsa öğrenme kayıpları ve eksikliklerini giderme amacı ile Dersler Cepte isimli mobil uygulama geliştirildiğini ifade etti.

ÖĞRENCİ, VELİ VE ÖĞRETMENLER DE FAYDALANACAK 

Uygulamaların ücretsiz olarak kullanılabileceği ifade edilerek App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama mağazalarından indirilebileceği vurgulandı. Tüm bunlarla beraber öğrenci ve velilerin uygulamadan faydalanabileceği gibi öğretmenlerin de faydalanabileceği vurgulandı.

UYGULAMA DETAYLARI

Bu düzenleme hakkında yapılan duyuruda Dersler Cepte uygulamasının öğrencilere öğrendikleri konuların tekrarının yapabilmeleri gibi pek çok farklı özellik sunacağı belirtilerek aynı zamanda öğretmenler de öğrencilerin öğrenme durumlarını daha yakından takip etmenlerine yardımcı olacağı vuruglandı.