Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

Bensu'nun yaş sorusu DGS 2022'de öğrencilerin saçını başını yoldurdu! İşte merak edilen sorunun cevabı..

Bugün milyonlarca öğrencinin girdiği sınavlardan birisi olan (DGS) Dikey Geçiş Sınavı bugün sonlandı. Öğrencilerin sınav esnasında adeta saçını başını yolduğu sınavda o sorular gündeme etki etti. Bensu'nun yaş sorusu DGS 2022'de öğrencilerin saçını başını yoldurdu! İşte merak edilen sorunun cevabı..

DGS 2022 Ayşe Teyze örgü sorusunun cevabı neydi?

Bugün çok sayıda adayın ter döktüğü DGS sınavı az önce son buldu. Sınavın ardından çok sayıda aday sosyal medya platformlarında ve arama motorlarında bazı soruların cevaplarını araştırmaya başladı. İşte ÖSYM DGS 2022 merak edilen soruların cevapları...

DGS 2022 Ali, Cemil, Beril sorusunun cevabı neydi?

DGS sınavının ardından pek çok vatandaş, akıllarına takılan soruları birbirleri ile paylaşmaya başladı. Bu paylaşımların ardından pek çok sorunun yanıtı merak konusu oldu. İşte o sorulardan bir tanesi...

DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi?

Türkiye'de bugün milyonlarca öğrencinin üniversiteyi lisans eğitimi ile tamamlaması adına girmiş olduğu DGS sınavında yaşanan o tahlilsizlikler gündeme damgasını vurdu. DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi?

DGS 2022 soru ve cevap anahtarı ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

Bugün DGS sınavına giren ve soruları doğru cevaplamaya çalışan çok sayıda genç soru ve cevap anahtarlarının yayınlanıp yayınlanmadığını merakla araştırıyor. Peki; DGS 2022 soru ve cevap anahtarları ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

DGS 2022 Baklava, keşkül, höşmerim sorusunun cevabı neydi?

Bugün girilen DGS sınavında pek çok sorunun cevabı merak edildi. İşte DGS sınavında en çok merak edilen sorular...

DGS 2022'de Fatma Biyoloji Video Sorusu Gündem Oldu, Soru Cevabı Neydi?

3 Temmuz 2022 Pazar günü milyonlarca öğrencinin girdiği DGS 2022 sınavında Fatma Biyoloji video sorusu gündeme damgasını vurdu. Peki DGS 2022'de Fatma Biyoloji Video Sorusu Gündem Oldu, Soru Cevabı Neydi?

ÖSYM 2022 DGS Sona Erdi! Sorular Kolay Mıydı, Zor Muydu?

Milyonlarca öğrencinin bugün saat 10:15'de sınava girdiği Dikey Geçiş Sınavı olan DGS sınavı bugün tamamlandı. Peki 2022 DGS Sona Erdi! Sorular Kolay Mıydı, Zor Muydu?

MEB LGS 2022 Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2022 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih kılavuzunu yayımladı. Bakanlık tercihlerin 4 Temmuz'da başlayacağını 20 Temmuz'da sona ereceğini açıkladı.

MEB 2022 LGS sonuçlarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2022 LGS sonuçlarını açıkladı. İlan edilen sonuçlara göre 2022'de tam 193 öğrenci 500 tam puan alarak büyük bir başarıya imza attılar.

2022 ÖSYM Sınav Takvimi1 KPSS Önlisans ve Lise Sınav Ücreti Tarihi ve Başvuru İşlemleri

Lise ve Önlisans düzeyinden 2022'de KPSS'ye girecek adaylar ne zaman başvuru yapacaklar? KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar olacak? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

KPSS 2022 Güncel Bilgiler soru cevap PDF şeklinde madde madde! Genel Kültür Çıkabilecek Sorular

KPSS 2022 çıkabilecek güncel bilgiler soruları ve cevapları. PDF şeklinde KPSS güncel bilgi arayanlar için genel kültür bilgileri haberimizde. KPSS tarih coğrafya spor güncel bilgiler dış ilişkiler siyaset sanat sinema ve birçok alanda çıkabilecek olan soruları, yaşanan olaylara dair listeleri haberimizde paylaşıyoruz.

Uzun süredir bekleniyordu! Milli Eğitim Bakanı Özer LGS sınav sonuçlarının açıklanma tarihini verdi!

Ortaokuldan liseye geçişlerde yapılan LGS sınav sonuçları öğrenciler ve veliler tarafından uzun süredir merak edilmekteydi. Bakan Özer uzun süredir beklenen o tarihi açıkladı. İşte detaylar...

ÖSYM Duyurdu! 2022 ALES/2 Başvuruları Başladı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 ALES/2 başvurularının başladığı bilgisi paylaşıldı. Başvurular nasıl yapılacak, ALES başvuru ücreti ne kadar, kaç TL?

ÖSYM Son Dakika Duyurdu! 2022 DGS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

ÖSYM resmi sitesinde son dakika yayımlanan duyuru ile adayların bir süredir beklediği 2022 DGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı. DGS sınav giriş belgesi sorgulama.

Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Fiyatları Belli Oldu, Öğrencilerin Başı Dertte!

2021-2022 yılını kapsayan eğitim süreci nihayet tamamlandı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının başlamasına ise ramak kaldı. Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Fiyatları Belli Oldu, Öğrencilerin Başı Dertte!

YKS Maratonu Sona Erdi! Uzmanlardan Peş Peşe Uyarı Geldi

2022 YKS maratonu geçtiğimiz hafta sonu yaşandı ve sona erdi. Sınavın sona ermesinin ardından uzmanlar tercih süreci için öğrencilere kritik uyarılarda bulundu.

Toplam 300 haber.

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.