Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Özer'den Yarıyıl Tatili Açıklaması: Yarıyıl Tatili Uzayacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarıyıl tatili uzatılacak mı sorularına net bir yanıt verdi: Neden herhangi bir kapanma olacağı zaman ilk başlanılacak yerler okullardır? Neden kafeler, restoranlar, AVM'ler değildir?

ÖSYM 2022 EKPSS Başvuruları Başladı! Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak?

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 EKPSS başvuruları başladı. Başvurular ne zaman sona erecek? Başvuru ücreti ne kadar olacak?

ÖSYM e-YDS 2022/1 İngilizce Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı

29 Ocak 2022 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2022/1 sınavına ait giriş bilgileri ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınav giriş belgesi sorgulama ekranı.

ÖSYM'den Duyuru Bekleniyor: 2022 EKPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

5 Ocak- 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılan EKPSS tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de. 2022 EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

e-YDS 2022/2 İngilizce Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile e-YDS 2022/2 İngilizce sınavına başvuruların başladığı açıklandı. e-YDS 2022/2 ne zaman yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar olacak?

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihlerinde Son Gün! Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

15 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin tercih süreci bugün (26 Ocak 2022) sona eriyor. Tercih sonuçları 31 Ocak 2022'de açıklanacak.

Türk Eğitim-Sen: Ücretli Öğretmen Sayısı Pandemide En Yüksek Noktaya Ulaştı

Türk Eğitim-Sen tarafından 2021 ve 2022 yıllarında ücretli öğretmenlik yapanların sayısı araştırıldı. Araştırmaya göre pandemi sürecinde ücretli öğretmenlerin sayısı arttı.

Bakan Özer: Öğretmenlik Bir Kariyer Mesleği Olarak Tanımlanacak

Bilindiği üzere Öğretmenlik Meslek Kanunu Şubat ayında çıkacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, detayları anlattı: Öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanacak.

Doktora Tercihi Yapacak Araştırma Görevlileri Dikkat: YÖK Uyardı! Son Gün 2 Şubat

YÖK resmi sayfasında yayımlanan Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi Olarak Atananların Lisansüstü Eğitim Tercihleri başlıklı duyuru ile araştırma görevlisi olarak atananların lisansüstü tercihlerine ilişkin güncelleme uyarısında bulunuldu.

ÖSYM 2022 DİB-MBST Başvuruları Başladı ! Sınav Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 DİB-MBST başvurularının başladığı duyuruldu. Başvuru ücreti ne kadar? Başvurular ne zaman sona erecek? Sınav ne zaman yapılacak?

Okullar Kaç Gün Tatil? Yarıyıl Tatili Ne Zaman Bitecek?

Sınavların tamamlanmasının ardından milyonlarca öğrenci için yarıyıl tatili dün (21 Ocak 2022) başladı. Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Bir sonraki ara tatil ne zaman olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı BESYO Antrenör Alım Sonuçları Açıklandı !

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından BESYO mezunlarının antrenör alımına ilişkin sonuçlar açıklandı. 5 iş günü içerisinde sonuçlara itiraz edilebilecek.

ÖSYM'den son dakika YÖKDİL kararı! Bundan sonra 81 ilde uygulanacak!

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan YÖKDİL ile ilgili, son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM’nin duyurduğu habere göre sınav, bu yıldan itibaren 81 ilin tamamında uygulanacak! İşte YÖKDİL 2022 ile ilgili haberin ayrıntıları.

EKPSS 2022 tercih sonuçları açıklandı mı? Kamuya engelli memur alımları başladı mı?

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen engelli vatandaşların, başarı ile geçmek zorunda olduğu adımlardan biri olan EKPSS, son günlerde en çok aranan konular arasına girmeyi başardı. Geçtiğimiz haftalarda tercih döneminin sonlanmasının ardından, memur adayları sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte EKPSS ile ilgili haberin ayrıntıları…

Milyonların beklediği haber, sömestr tatili öncesi geldi! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Okullar yüz yüze eğitime ara verecek mi

Son dönemlerde artan koronavirüs vakalarından sonra gözler yeni kısıtlama haberlerinin gelip gelmeyeceğine çevrildi. Kısıtlamaların, okullarda ki eğitimi etkileyip etkilemeyeceğini merak eden milyonlarca kişi araştırmalar yapmaya başladı. Beklenen açıklama ise Milli Eğitim Bakanı’ndan geldi. İşte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamalarına ilişkin haberin ayrıntıları…

ÖSYM 2022-YÖKDİL/1 Başvuruları Başladı ! YÖKDİL'e Nasıl Başvurulur? YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM resmi sitesinden yayımlanan duyuru ile 2022-YÖKDİL/1 başvurularının başladığı duyuruldu. Başvurular ne zaman sona erecek? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar?

Yarıyıl Tatili Başladı! Yarıyıl Tatili Uzatıldı mı? Bakan Özer Açıkladı

21 Aralık 2022 Cuma günü karnelerin dağıtılması ile yarıyıl tatili başladı. Ankara'da bir karne dağıtım törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarıyıl tatili uzatıldı mı sorularına net bir yanıt verdi.

2021 Adalet Bakanlığı Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM resmi sitesi üzerinden 2021-Adalet Bakanlığı (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Cevap kağıtları ve aday cevapları da erişime açıldı.

MEB Açıkladı: Seçmeli Ders Tercih Süresi Uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin mağdur olmaması için seçmeli ders tercih sürelerinin uzatıldığı duyuruldu.

Toplam 73 haber.

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.