Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

Okullar Kaç Gün Tatil? Yarıyıl Tatili Ne Zaman Bitecek?

Sınavların tamamlanmasının ardından milyonlarca öğrenci için yarıyıl tatili dün (21 Ocak 2022) başladı. Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Bir sonraki ara tatil ne zaman olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı BESYO Antrenör Alım Sonuçları Açıklandı !

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından BESYO mezunlarının antrenör alımına ilişkin sonuçlar açıklandı. 5 iş günü içerisinde sonuçlara itiraz edilebilecek.

ÖSYM'den son dakika YÖKDİL kararı! Bundan sonra 81 ilde uygulanacak!

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan YÖKDİL ile ilgili, son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM’nin duyurduğu habere göre sınav, bu yıldan itibaren 81 ilin tamamında uygulanacak! İşte YÖKDİL 2022 ile ilgili haberin ayrıntıları.

EKPSS 2022 tercih sonuçları açıklandı mı? Kamuya engelli memur alımları başladı mı?

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen engelli vatandaşların, başarı ile geçmek zorunda olduğu adımlardan biri olan EKPSS, son günlerde en çok aranan konular arasına girmeyi başardı. Geçtiğimiz haftalarda tercih döneminin sonlanmasının ardından, memur adayları sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte EKPSS ile ilgili haberin ayrıntıları…

Milyonların beklediği haber, sömestr tatili öncesi geldi! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Okullar yüz yüze eğitime ara verecek mi

Son dönemlerde artan koronavirüs vakalarından sonra gözler yeni kısıtlama haberlerinin gelip gelmeyeceğine çevrildi. Kısıtlamaların, okullarda ki eğitimi etkileyip etkilemeyeceğini merak eden milyonlarca kişi araştırmalar yapmaya başladı. Beklenen açıklama ise Milli Eğitim Bakanı’ndan geldi. İşte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamalarına ilişkin haberin ayrıntıları…

ÖSYM 2022-YÖKDİL/1 Başvuruları Başladı ! YÖKDİL'e Nasıl Başvurulur? YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM resmi sitesinden yayımlanan duyuru ile 2022-YÖKDİL/1 başvurularının başladığı duyuruldu. Başvurular ne zaman sona erecek? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar?

Yarıyıl Tatili Başladı! Yarıyıl Tatili Uzatıldı mı? Bakan Özer Açıkladı

21 Aralık 2022 Cuma günü karnelerin dağıtılması ile yarıyıl tatili başladı. Ankara'da bir karne dağıtım törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarıyıl tatili uzatıldı mı sorularına net bir yanıt verdi.

2021 Adalet Bakanlığı Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM resmi sitesi üzerinden 2021-Adalet Bakanlığı (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Cevap kağıtları ve aday cevapları da erişime açıldı.

MEB Açıkladı: Seçmeli Ders Tercih Süresi Uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin mağdur olmaması için seçmeli ders tercih sürelerinin uzatıldığı duyuruldu.

2022/1 e-YDS Başvuruları Sona Eriyor! e-YDS Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM, e-YDS 2022/1 başvuruları 5 Ocak 2022 tarihinde alınmaya başlamıştı. Başvurularda sona geliniyor. Başvurular ne zaman bitiyor? Sınav ne zaman yapılacak? e-YDS 2022/1 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bakan Özer'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Kararlı Bir Şekilde Devam Ettireceğiz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimin ikinci dönem devam edip etmeyeceği konusundaki merakları giderdi. Özer, ikinci dönemde de yüz yüze eğitimin kararlı bir şekilde devam edeceğini açıkladı.

2022 TUS başvuruları devam ediyor! TUS ne zaman yapılacak? TUS başvuru ücreti ne kadar oldu?

2022 yılı itibari ile ÖSYM’nin düzenlediği Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı’na giriş yapmak isteyen vatandaşlar, yeni dönem başvuru detaylarını araştırmaya başladı. ÖSYM TUS başvuru kılavuzunu yayınladı. İşte 2022 TUS’a ilişkin haberin ayrıntıları…

MEB BİLSEM 2022 Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Bilim ve Sanat Merkezlerine öğretmen alımına ilişkin 2022 Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu yayımlandı. Başvurular ne zaman başlayacak? Onay işlemleri nasıl yapılacak?

Bakan Özer'den Öğrencilere Müjde! Yarıyıl Tatilinde Ödev Verilmeyecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı temel atma töreninde konuştu. Bakan Özer, yarıyıl tatilinin yaklaştığına değindiği konuşmasında öğrencilere 'ödev yok' müjdesi verdi.

2022 ÖSYM sınav takvimi açıklandı YKS, KPSS, EKPSS, DGS ve ALES sınav başvuru tarihleri belli oldu!

ÖSYM’nin her yıl düzenlediği sınavlar arasında yer alan ALES, YKS, KPSS, EKPSS ve DGS yeni dönem itibari ile hangi tarihlerde yapılacağı ve sınavlara başvurulara ne zaman açılacağı oldukça merak ediliyordu. 2022 ÖSYM sınav takvimi yayınlandı ve milyonlarca kişinin konu ile ilgili merakı giderildi. İşte 2022 ÖSYM sınav takvimine ilişkin haberin ayrıntıları…

Açıköğretim Üniversitelerinin 2022 telafi sınavı programları yayınlandı Anadolu Üniversitesi telafi sınavı yapmayacak!

Milyonlarca kayıtlı öğrencisi bulunan Açıköğretim Üniversiteleri, yeni dönem itibari ile derslerinde başarılı olamayan öğrencilerin girecekleri telafi sınavlarının programını ilan etti. Hangi üniversitenin, ne zaman sınav uygulayacağı araştırılmaya başlandı. İşte 2022 Açıköğretim Üniversiteleri telafi sınavı programına ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 ALES başvuru tarihleri belli oldu mu? ALES başvuru ücretleri ne kadar olacak?

Binlerce öğrencinin ve akademik personelin merak ettiği soru yanıtlandı. 2022 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim sınavı başvuru tarihleri belli oldu. İşte 2022 ALES ile ilgili haberin ayrıntıları…

2022 ALES Ne Zaman? Sınav Başvuru Tarihleri, 2022 ALES Başvuru Ücreti

ÖSYM 2022 sınav takvimi yayımlandı. Buna göre 2022 ALES ne zaman olacak? Başvurular ne zaman başlıyor? 2022 yılında ALES başvuru ücreti ne kadar olacak?

2022 AÖF Final Sınav Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Ekranı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) final sınavlarına ilişkin sonuçlar açıklandı. Sınav sonuçlarına nereden bakılacak?

Toplam 63 haber.

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.