Ziya Selçuk İstifa Mı Etti? Sözcü Gazetesi Yazarından Çarpıcı İddia

Gece saatlerinde sosyal medyada çok ciddi bir iddia gündeme geldi. Söz konusu iddiada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevinden istifa ettiği öne sürüldü.

Ziya Selçuk İstifa Mı Etti? Sözcü Gazetesi Yazarından Çarpıcı İddia

Uzun süredir Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Ziya Selçuk ile ilgili çok önemli bir iddia sosyal medyadan yayımlandı. Sözcü Gazetesi yazarı Sultan Uçar hem Bakan Selçuk'un görevini bırakmasına dair hemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu karara tepkisine ilişkin iddiaları gündeme getirdi.

ZİYA SELÇUK İSTİFA ETTİ İDDİASI

Sözcü Gazetesi yazarı Sultan Uçar kendi sosyal medya hesabından dün gece saatlerinde bir paylaşımda bulunarak Ziya Selçuk'un bakanlığı bıraktığını iddia etti. Söz konusu iddiasının devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ziya Selçuk'un istifasını kabul ettiği de yazdı. Söz konusu istifanın kesin olduğunu ifade eden Sultan Uçar paylaşımında şu ifadeleri kullandı.

sultan uçar

"Ankara’da hareketli saatler… 1-Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar YÖK Başkanı olarak atandı. 2-MEB Ziya Selçuk’un istifa ettiği ve bu istifanın da kabul edilerek, kesinleştiği bilgisi geldi."

EROL ÖZVAR AÇIKLAMASI DOĞRU ÇIKTI

Sultan Uçar'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımının ilk bölümünde yer alan Erol Özvar iddiası doğru çıktı. 30 Temmuz tarihli atama kararnamesinde YÖK Başkanlığı makamına Erol Özvar'ın atanması kararı yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda Yekta Saraç'ın YÖK Başkanlığı makamından alındığı ve bu göreve Erol Özvar'ın getirildiği duyuruldu.

Sultan Uçar söz konusu paylaşımını gece saat 00.36'da yaptı. Resmi Gazete'de yer alan karar ise bu açıklamadan sonra yayımlandı. Resmi Gazete'de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifasına ilişkin ise herhangi bir karar yer almadı.

SONRAKİ HABER