30 Temmuz Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! Yeni Atanan, Görevden Alınan İsimler

30 Temmuz tarihi itibariyle Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı. Resmi Gazete'de kararı ile çeşitli bakanlık ve kurumlara atamalar gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

30 Temmuz 2021 Tarihli ve 31553 Sayılı Resmî Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla atama kararları yayımlandı. "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373)" başlığıyla yayımlanan kararlar ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevi başta olmak üzere önemli atamalar yapıldı. 

ESKİ YÖK BAŞKANI YEKTA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANI OLDU

Cumhurbaşkanlığı Atamaları kapsamında uzun süredir YÖK Başkanlığı makamında bulunan Yekta Saraç bu görevinden alındı. YÖK Başkanlığı makamına Erol Özvar getirilirken Yekta Saraç ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu. 

Atamaya ilişkin Resmi Gazete'de "Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ atanmıştır." kararı yer aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILAN DİĞER ATAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararnamede ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde atamalar yapıldı. 

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesiyle Görevden Alınan ve Yeni Ataması Yapılan İsimler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut AGRAKÇE ve Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe YAĞIZ görevlerinden alındılar. 

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'de yapılan görev değişikiğinde; aden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hızır AY görevden alındı bu makama Sami Sarıyıldız atandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda yapılan atama ise Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yapıldı. Orhan Kemerkaya bu makama atandı. 

Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Ali Fuat EKER atandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü atamalarında, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet AYDIN, Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan DOĞAN görevden alındı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine emil BAŞPINAR ve Prof. Dr. İsmail KOYUNCU atandı.

Ulaştırma Bakanlığı'nda yapılan atama Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü görevine Salih Tan'ın atanması şeklinde oldu.

TCDD Genel Müdürlüğü'nde; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları işletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal TIRNAKÇI görevinde alınırken yerine Turgay Gökdemir atandı. 

HABERİ PAYLAŞ: