Haftanın İstihdam Garantili Meslek Kursları! Aylık Ücret, Açık İş Kolları, Başvuru Adresi

Temmuz ayının son günlerinde başvuruları alınacak olan İstihdam Garantili İş Kurslarının ilanları yayımlandı. Çok sayıda meslek grubu için iş ilanı bulunuyor.

Haftanın İstihdam Garantili Meslek Kursları! Aylık Ücret, Açık İş Kolları, Başvuru Adresi

Temmuz ayının son haftasında çok sayıda kurs duyurusu yayımlandı. Firmalar yetiştirmek üzere personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Mesleki Eğitim Kursları ile talep ettikleri alanlarda personel yetiştiren firmalar kurs sonunda ise kursa katılanları işe alacaklar.

İstihdam Garantili Kurslar kapsamında sağlanan hakların ne olduğu, kurslara katılacakların nasıl bir süreç izleyecekleri, alacakları ücret ve haftalık çalışma süreçleri haberimizde.

İSTİHDAM GARANTİLİ MEK KURSLARI

İstihdam garantili mesleki eğitim kursları firmaların talep ettiği alanlarda çalışan yetiştirilmesini amaçlıyor. Bu kurslar ile firmalar ihtiyaç duydukları personelleri kendileri yetiştiriyorlar. İşi olmayan vatandaşlar ise hem meslek öğreniyorlar hemde iş sahibi oluyorlar.

Ne Kadar Günlük Ücret Alırım

İŞKUR aracılığıyla sağlanan bu kurs programlarına katılacak olan vatandaşların alacakları ücret kendi durumlarına göre belirlenecek. İşsiz olması, işsizlik maaşı alması, öğrenci olması alınacak ücreti değiştiriyor. İŞKUR'un resmi sitesinden ilan ettiği kurs ücret tarifesi şu şekilde;

  • Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL
  • Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 45 TL
  • İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 35 TL
  • İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 110 TL

GÜNCEL KURS PROGRAMI

29 Temmuz ile 30 Temmuz tarihleri arasında firmalar tarafından ilan edilen kurs duyurularında yer alan meslek gruplarını sizlerle aşağıda tek tek aktarıyoruz.

Meslekler

Kadın Giyim Modelist Yardımcısı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, NC/CNC Tezgah Operatörü, Kadın Üst Giysileri Dikim Elemanı, Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Elemanı, Erkek Dış Giysileri Dikimi Elemanı, Kablo Montaj İşçisi, Model Makineci (Yuvarlak Örme Hazır Giyim ve Ev Tekstili), Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı, Düz Dikiş Makineci.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN

Kurs ilanlarını incelemek isteyenler için aşağıda kurs arama sayfasının bağlantısını verdik. Bu bağlantıyı kullanarak İŞKUR'un web sayfasına ulaşacaksınız. Burada kurs arama sayfası karşınıza çıkacak. Karşınıza çıkan sayfada kurs türü yazan sekmeye ulaşacaksınız. Burada size sunulan İstihdam Garantili MEK Kursları seçeneğini seçip ara butonuna basacaksınız. Bu kapsamda tüm kurs ilanlarına ulaşacaksınız. Dilerseniz diğer uygulama alanlarından da kurs ilanlarına ulaşabilirsiniz.

SONRAKİ HABER