Ağustos 2021 Kabine Toplantısı Ne Zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan Aşı Yasaklarını Açıklayacak

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantı ne zaman, hangi tarihte olacak? Aşı olmayanlara yasak gelecek mi? 4. dalga ve kapanma tedbirleri alınacak mı? Kabine öncesi son gelişmeler.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Ağustos 2021 dönemi Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı büyük önem taşıyor. Toplantıda vaka sayılarında önlenemeyen artışlar ve uygulanabilecek tedbir önlemleri tartışılacak. Bu başlıkların yanında ayrıca aşı olmayanlara yasakların gelir gelmeyeceği de Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının en önemli konu başlıkarı arasında yer alacak. 

AŞI OLMAYANLARA YASAKLAR GELECEK Mİ?

Yaz dönemi açılmaları, normalleşme döneminin son aşamasına gelinmesi, turizm sezonun tam gaz devam etmesi ve kurban bayramı süreci vaka sayılarının çok yükselmesine neden oldu. Öyle ki kısa süre önce 5 bin bandına kadar inmiş olna günlük vaka sayıları yeniden 22 bin seviyesini aşmış durumda. Uzmanlar önümüzdeki günlerde durumun daha da kötüleşebileceği uyarısında bulunuyorlar. 

4. dalganın sonbahar dönemi öncesi gelebileceği ve yeniden tam kapanma sürecinin uygulanabileceğinin konuşulduğu bu süreçte bilim kurulundan da çok önemli bir tavsiye kararı çıktı. 

Bilim Kurulu son toplantılarından birinde Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında görüşmek üzere aşı olmayanlara yasak uygulanması önlemlerini ele aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilen bilim kurulu toplantısında kabineye tavsiye verilecek. Tavsiyeler henüz koronavirüs aşısı olmayanlarn konser, sinema, AVM, etkinlikler, kalabalık ortamlara girişlerinin yasaklanmasını hedefliyor. Amaç ise hem aşı oranının yükseltilmesi hemde bağışıklık oranlarının yükselmesi. 

erdoğan

SON KARARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN O TARİHTE AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısında alınacak kararlara dair konuşma yapacak. Kabine Toplantısının ardından konuşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan bilim kurulunun tavsiyeleri sonrası kabinede varılan nihai kararı ilan edecek. Uzmanlar kabine toplantısından bazı ek tedbir kararları ile birlikte aşı olmayanlara yönelik ilk yaptırımların gelebileceği uyarısında bulunuyorlar. 

2021 Ağustos dönemi Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için resmi tarih ilan edilmedi ancak öne çıkan muhtemel tarih 2 Ağustos Pazartesi olarak gösterildi. 

HABERİ PAYLAŞ: