Ağustos 2021 Evde Bakım Parası Yatan İller! 23 Şehre Ödeme Yapıldı İl İl Tüm Liste

13 Ağustos Cuma evde bakım parası yatan iller listesi belli oldu. 23 şehre ödeme yapan Aile Bakanlığı birimlerinin, ödeme yaptıkları tüm şehirlere dair güncel tablo haberimizde.

Ağustos 2021 Evde Bakım Parası Yatan İller! 23 Şehre Ödeme Yapıldı İl İl Tüm Liste

Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi belli oldu. 13 Ağustos tarihi itibariyle Aile Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları toplam 23 şehir için ödeme yaptılar. Ödeme yapılan şehirlerin listesi, ödeme yapılmayan şehirlere ne zaman ödeme yapılacağına dair son gelişmeler şöyle;

EVDE BAKIM PARASI YATAN YATMAYAN İLLER

Ağustos ayı Evde Bakım Parası ödemeleri ayın 9. gününde başladı. 13 Ağustos tarihine kadar çok hızlı bir şekilde ödemeler yapılmaya devam etti. İlk ödeme yapılan sadece iki şehir için evde bakım paraları hesaplara yatarken bundan sonraki 3 günlük süreçte 21 il için ödemeler yapıldı. Ödeme yapılan arasında Ankara, İzmir ve İstanbul gibi iller bulunuyor.

Bu üç şehrin dışında çok sayıda il için ödeme yapılırken oluşan güncel listeyi sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

evde bakım parası

1- Bolu 2- Tokat 3- Uşak 4- Kırklareli 5- Samsun 6- Diyarbakır 7- Aksaray 8- Sakarya 9- Kırıkkale 10- Ordu 11- Manisa 12- Balıkesir 13- Şanlıurfa 14- İzmir 15- Antalya 16- Bursa 17- İstanbul 18- Konya 19- Zonguldak 20- Ankara 21- Karabük 22- Bilecik 23- Antalya

EVDE BAKIM PARASI YATMAYAN İLLER İÇİN ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Evde bakım parası ödemeleri her il için aynı dönemde yatmaz. Bazı iller için ödemeler ayın ilk günlerinde yatarken bazı illerde bu durum tam tersi şeklinde ayın son günlerine kadar sarkabilir.

Ödemeler her ayın 7. 8. veya 9. günü itibariyle başlar. Son ödeme tarihi ise genellikle ayın 25. gününe kalmaz. Çok sayıda şehir için ödemeler ise ayın ikinci haftası itibariyle yapılır. Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemelerini almayanlar için ise Aile Bakanlığı SYDV'lerin 20 Ağustos tarihine kadar çok sayıda şehirde ödeme yapması bekleniyor.

evde bakım parası 2

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMENİZİ E-DEVLET'TEN ÇOK KOLAY BİR ŞEKİLDE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Aile Bakanlığı vatandaşlara e-Devlet üzerinden sorgulama imkanı veriyor. e-Devlet şifresi olan hak sahipleri sisteme giriş yapmaları durumunda bir iki adımda destek ödemelerinin hesaplarında olup olmadığını öğrenebilirler. Evde bakım maaşı ödemeleri için e-Devlet sistemine giriş yapın, Aile Bakanlığı hizmetlerine gelin ve "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasından ödemelerinizi kontrol edin.

SONRAKİ HABER