Meteoroloji Değil AFAD Uyardı! 5 İlde Çok Şiddetli Yağış Bekleniyor, Sele Su Baskınlarına Dikkat

AFAD Başkanlığı akşam saatlerinden itibaren 5 farklı şehirde şiddetli yağış beklendiğini vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Kastamonu'nun Bozkurt İlçesinde yaşanan sel felaketinin ardından 5 farklı şehir için sel tehlikesi içeren yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün dışında AFAD Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında Rize, Ordu, Giresun, Trabzon ve Artvin'de yaşayan vatandaşlar uyarıldı. 

5 ŞEHİR İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) sosyal medya hesabı üzerinde bir paylaşımda bulunarak 5 şehirde yaşayan vatandaşları uyardı. Akşam saatlerinden itibaren açıklanan şehirlerde çok şiddetli yağışların olabileceği bildirildi. Yağış beklenen şehirlerde yaşayan vatandaşların çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden AFAD ani su baskını, yıldırım ve heyelan tehlikesi olduğunu açıkladı. 

AFAD Başkanlığı'nın Yağış Açıklaması

Twitter hesabından vatandaşları uyaran AFAD Başkanlığı “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; bu akşam saatlerinden itibaren Rize, Ordu, Giresun, Trabzon ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun” açıklamasında bulundu. 

afad-uyarı

BİR UYARI DA METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

AFAD Başkanlığı'nın yağışlara dair uyarısının ardından bir açıklama da Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi. 

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü bir yazılı açıklama ile yurtta yağış beklenen şehirleri açıkladı. Bu bağlamda akşam saatlerinden itibaren Rize'de, yarın da günün ilk saatlerden itibaren Giresun, Trabzon ile kuzey kesimleri başta olmak üzere Artvin çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli yağış tehlikesi olduğu duyuruldu. Yazılı açıklamada vatandaşların , sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi tehlikelerin yanında ulaşımda da aksamalar yaşayabileceği hususunda uyardı. 

HABERİ PAYLAŞ: