Ziraat Bankası ikramiye takvimi açıklandı! SSK Bağkur Memur Emeklileri tüm liste

Ziraat Bankası emekli ikramiyelerine ilişkin takvimi açıkladı. SSK Bağkur emeklileri, Memur emeklileri ve dul ve yetimlerin ne zaman ne kadar ikramiye alacaklarına ilişkin tarihler gün gün ilan edildi.

Ziraat Bankası ikramiye takvimi açıklandı! SSK Bağkur Memur Emeklileri tüm liste

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeme tarihler kısa süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilan edilmişti. Bakanlık duyurusunda ödemelerin 2 Temmuz Cumartesi ile 7 Temmuz Perşembe günleri arasında yapılacağını duyurdu. İkramiye ödeme tarihlerinin ana hatlarıyla belli olmasının ardından tüm takvim Ziraat Bankası'ndan açıklandı.

Emekli maaşını Ziraat Bankası kapsamında alan SSK 4a emeklileri ile Bağkur 4b emeklileri ve memur emeklilerinin hangi gün ATM'den paralarını çekebilecekleri gün gün duyuruldu. Emekli maaşı dışında eşi veya anne babasından yetim aylığı dul aylığı alanların ikramiyeleri de belli oldu.

ZİRAAT'TEN MAAŞ ALAN EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Ziraat Bankası'ndan maaş alan emekliler ödemelerini aşağıda yer atblıya göre alacaklar. Bu tabloda hangi emeklinin hangi gün ödemesini alabileceği bildirildi. Tabloya göre SSK emeklileri ödemelerini 2 ayrı parçada alacaklar. Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında emekli olanların ödemeleri ise tek bir günde yatacak.

İşte O Tablo

Ziraat Bankası ikramiye takvimi açıklandı! SSK Bağkur Memur Emeklileri tüm listeZiraat Bankası emekli ikramiyelerine ilişkin açıklamasında, "Kurban Bayramı öncesinde aktarılacak emekli ikramiye maaş ödeme takvimi aşağıda yer almaktadır. Ödemelerinizi aktaraım tarihinden itibaren ATM'lerimizden ve işlem limitleriniz dahilinde ücretsiz olarak diğer kamu bankaları ve kamu katılım bankaları ATM'lerinden çekebilirsiniz. "

KİM NE ZAMAN ÖDEME ALACAK?

SSK kapsamında emekli maaşını ayın 17. günü ile 21. günü arasında alanlar kurban bayramı ikramiyelerini 5 Temmuz günü alacaklar.

Ancak SSK kapsamında emekli maaşını ayın 22. günü ile 26. günü arasında alanlar 1100 TL'lik ikramiye ödemelerini 6 Temmuz'da alacaklar.

Bağkur kapsamında maaş alanların ikramiyeleri ise ödemelerin son günü olan 7 Temmuz tarihinde hesaplarda olacak.

ÖDEME TUTARLARINA ZAM YAPILDI MI?

Kurban Bayramı ikramiyeleri için zam yapılması konusu yaz başında konuşuldu. Ancak Çalışma Bakanlığı emekli maaşlarına yönelik yeni düzenlemesi kapsamında ikramiye artışı yapmadı. Emeklilerin maaşları Temmuz ayından itibaren en düşük 3.500 TL olarak ödenecek.

SONRAKİ HABER