Zekeriya Beyaz Hayatını Kaybetti! İşte Ölüm Nedeni...

Bir dönem ekranlara damga vuran isim Zekeriya Beyaz hayatını kaybetti. Zekeriya Beyaz kimdir, neden öldü? İşte ölüm nedeni...

Zekeriya Beyaz Hayatını Kaybetti! İşte Ölüm Nedeni...

Bir dönem televizyon ekranlarına damga vuran isim Zekeriya Beyaz vefat etti. Kaldırıldığı hastanede bir süredir yoğun bakımda olan ve tedavi gören akademisyen hayatını kaybetti. 13 Nisan 2022 Çarşamba günü cenazesi defnedilecek.

ZEKERİYA BEYAZ KİMDİR?

1 Mart 1938 Gaziantep doğumlu Zekeriya Beyaz, ilkokulu Gaziantep'te, ortaokul ve liseyi de Kahramanmaraş'ta tamamlandı. 30'lu yaşlar yükseköğrenime başlamış ve 1972 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. 1963 yılında Nizip Ulu Camii'inde imam olarak göreve başladı. 14 yıl boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı İmam-Hatip, Vaiz ve Müftü olarak görev almaya devam etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki görevinden 1977 yılında istifa etti ve uzunca bir süre serbest yazar ve köşe yazarı olarak görev aldı. İstanbul Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansa başladı ve 1985 yılında yüksek lisans mezuniyetini tamamladı.

Zekeriya Beyaz Hayatını Kaybetti! İşte Ölüm Nedeni...

1987 yılında aynı üniversitede doktora tezini de tamamladı ve doktorasını aldı. İkinci defa devlet memuru olarak İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde okutman oldu. 1991 yılında Sosyolojide doçent oldu. Daha sonra da profesör unvanını alduı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Profesörü olarak atandı. 1 yıl sonra da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı oldu ve 2003 yılına kadar bu göreve devam etti.

1 Mart 2022 tarihinde yaş nedeniyle emekli olan Zekeriya Beyaz, evli ve 5 çocuk babası.

SONRAKİ HABER