Zam, Meclis Lokantasını da Vurdu Geçti! En Pahalı Yemek Kuzu Kavurmanın Fiyatı Gündem Oldu! ''Zam Her Yerde...

Günden güne artan dolar kuru ve enflasyon Meclis lokantasını da vurdu. Meclis lokantasında en yüksek fiyatlı yemeğin fiyatı gündem oldu. Sosyal medyada çok konuşulan o konu sonrası meclis lokantası fiyatları büyük ses getirirken görenler ''zam her yere uğramış'' dedi. İşte detaylar...

Zam, Meclis Lokantasını da Vurdu Geçti! En Pahalı Yemek Kuzu Kavurmanın Fiyatı Gündem Oldu! ''Zam Her Yerde...

Son dönemlerde Türkiye'de art arda gelen zamlar market raflarına dek yansımıştı. Doağlgaz, elektrik, sigara, alkol ve sık tükettiğimiz her türlü yiyeceğe gelen zam nedeniyle vatandaşlarr zorlanmaya başladı. Gelen zamlarla ilgili olarak isyanda bulunan vatandaş sonrası zamlardan etkilenen bir diğer yer de Meclis lokantası oldu. Türkiye'nn derinden etkilendiği zam Meclis lokantasını da vurdu geçti.

Meclis lokantalarındaki her yemeğe %50 zam geldi. Fiyatların bir anda yükselişe geçtiği Meclis lokantasında en yüksek yemeğin fiyatını duyanların ağzı açık kaldı. kuzu kavurmanın fiyatının 25 liraya, tavuk yemeği 15 liraya, sütlaç gibi tatlıların fiyatı da 10 liraya yükseldi.Temmuz ayında maaşları 56 Bin TL.'ye yükselmesi bekleyen milletvekilleri Meclis lokantasından güncel fiyatları ile yararlanabilecek.

Meclis Lokantasına Ne Kadar Zam Geldi?

Meclis lokantasına gelen zam gündemde yerini aldı. %50 şeklinde artış gösteren meclis lokantasında ana kavurma yemeğinin porsiyon fiyatı 22 liraya yükseldi. Restoranın en pahalı yemeklerinden birisi olan kuzu kavurmanın fiyatı gelen %50'lik zam oranı ile birlikte 18 TL.den 25 TL.ye yükseldi.

Meclis lokantasına gelen zam ile birlikte Ciğer-şiş ızgara ve kuzu şiş de 25 lira olurken Sözcü gazetesinin haberine göre tavuk yemeğinin porsiyon fiyatı arttırıldı. Tavuk yemeğinin porsiyon fiyatının artması ile birlikte 4 lira yükselerek 15 TL oldu.

Milletvekili Maaşları Artacak mı?

Milletvekillerinin maaşları da bu konu ile birlikte gündem olurken pek çok kişi milletvekili maaşlarının artıp artmayacağını merak etti. Milletvekillerinin Temmuz ayında yükselen maaşları ile birlikte 40 bin liradan 56 bin liraya yükseldi.