Yüzler gülecek! Benzin 23.59'dan sonra daha ucuz olacak indirim yapılacak

Motorin fiyatlarına 00.00'dan itibaren geçerli olmak üzere indirim yapıldı. 92 kuruşluk indirim pompa fiyatlarına yansırken bu haberin hemen ardından bir indirim haberi de benzin grubu için geldi.

Yüzler gülecek! Benzin 23.59'dan sonra daha ucuz olacak indirim yapılacak

Küresel piyasalarda brent petrol fiyatlarında oluşan son rakamlar akaryakıt ürünlerinin fiyatlarında indirime neden olmuştu. Geçen hafta yaşanan fiyat değişimlerinin ardından bu hafta başında da indirim haberi gelmişti. Haftanın ilk indirim haberi motorin grubu için olurken ikinci indirim haberi ise benzin için oldu.

MOTORİN GRUBUNDAN SONRA BENZİN FİYATLARI DA DÜŞÜYOR! 00.00'A DİKKAT

Brent petrol fiyatları 105 106 dolar seviyesinden ABD'den gelen stok haberleri, Çin'den gelen kapanma pandemi ve talep düşüklüğü gelişmeleri, Rusya'dan gelen son dakika savaş gelişmeleri ve son olarak Libya'dan gelen üretim artırma haberinden sonra düşmüştü. 103 Dolar seviyesine kadar inen brent petrol daha sonra 101 Dolar seviyelerini test etti. Brent petrol varil fiyatlarının azalmasının ardından ise akaryakıt grubuna indirim yapıldı.

Haftanın ilk işlem gününde ilk fiyatı değişen akaryakıt ürünü motorin oldu. Motorin için sektör içinden gelen beklentiler doğru çıktı ve gece yarısı fiyatlar 92 kuruş bandında düştü. Söz konusu indirim direkt olarak akaryakıt litre pompa satış fiyatlarına yansıdı.

Benzinde de Fiyat İndirimi

Yaşanan ilk gelişmelerin hemen ardından haftanın ikinci gününde de bir indirim haberi geldi.

Akaryakıt sektöründen yapılan açıklamada gün içinde brent petrol varil fiyatlarında yaşanan değişime bağlı olarak benzinin litre fiyatlarında 50 kuruşluk indirim olacağı belirtildi.

Yüzler gülecek! Benzin 23.59'dan sonra daha ucuz olacak indirim yapılacak

GÜNCEL SATIŞ FİYATLARI

İstanbul'da bir litre benzin satış fiyatı 22.68 TL, bir litre motorin satış fiyatı 24.50 TL, bir litre LPG satış fiyatı 11.03 TL

Ankara'da bir litre benzin satış fiyatı 22.80 TL, bir litre motorin satış fiyatı 24.66 TL, bir litre LPG satış fiyatı 11.05 TL

İzmir'de bir litre benzin satış fiyatı 22.82 TL, bir litre motorin satış fiyatı 24.59 TL, bir litre LPG satış fiyatı 10.73 TL