Yurtdışında İstihdam Edilmek İsteyenlere, Dışişleri Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber! Konsolosluğa Sekreter Alınacak!

Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra yurtdışında, devlet desteği ile istihdam edilmek isteyen vatandaşlara, Dışişleri Bakanlığı’ndan müjde geldi. Bakanlık, yeni dönemde Cidde Başkonsolosluğu’nda istihdam edilmek üzere sekreter alımı yapılacağını ilan etti. İşte 2022 Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanının ayrıntıları…

Yurtdışında İstihdam Edilmek İsteyenlere, Dışişleri Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber! Konsolosluğa Sekreter Alınacak!

2022 yılının gelmesi ile birlikte arka arkaya yayınlanan kamu ilanlarının arasına, bir yenisi daha eklendi. Yeni hafta itibari ile ilana çıkan Dışişleri Bakanlığı, Cidde Başkonsolosluğu’nda görevlendirilmek üzere sekreter alımı yapılacağı bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Dışişleri Bakanlığı Cidde Başkonsolosluğu Personel Alımı İlanı

Yeni dönemin gelmesi ile birlikte ilana çıkan Dışişleri Bakanlığı, Cidde Başkonsolosluğu’nun sekreter kadrosunda personel eksiği olduğunu ilan etti. Bakanlık, söz konusu ilan aracılığı ile istihdam edilecek olan personelin aylık kazancını, 11 bin TL olarak duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı Cidde Başkonsolosluğu Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Haber

2022 yılında Dışişleri Bakanlığının güvencesi altında Cidde Başkonsolosluğu’nda istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Buna göre ilgili pozisyonda görev almak isteyen adayların sağlamaları gereken ilan kriterleri, şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak
  • En az lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmak
  • 46 yaşını tamamlamamış olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak (terhis, tecil, muafiyet)
  • İleri düzeyde Türkçe ve Arapça biliyor olmak ve ilgili dil bilgisine sahip olduğunu resmî belgeler aracılığı ile ispat edebiliyor olmak
  • Her türlü iklim koşulunda mesleği icra edebileceğine dair geçerli bir sağlık raporuna sahip olmak
  • İlan özel şartlarını sağlıyor olmak
  • Affa uğramış dahi olsa yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak
  • İleri düzeyde bilgisayar kullanabiliyor olmak

Dışişleri Bakanlığı Cidde Başkonsolosluğu Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Dışişleri Bakanlığının Cidde Başkonsolosluğu personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, 20 Mart tarihine kadar e-devlet Kariyer Kapısı aracılığı ile kabul edilecektir. Başvuru sürecinin tamamlanması için ekranda yer alan belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme yüklenmesi gereklidir.