YKS'de Bu Bölümü Seçenlere 3 Bin 500 Lira Burs Verilecek

YÖK ve TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol ile YKS'de belirlenen bazı bölümleri seçen öğrencilere 3.500 lira burs verilecek. Bursun detayları haberimizde...

YKS'de Bu Bölümü Seçenlere 3 Bin 500 Lira Burs Verilecek

Öğrencilere burs ve istihdam desteği sağlanmasına ilişkin protokol, YÖK ve TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası arasında imzalandı. 2022-2023 eğitim öğretim yılında, YKS yerleştirme sonuçları doğrultusunda Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından öğrencilere burs desteği sağlanacak. Aylık net burs miktarı 3.500 lira olacak.

BURS ALAN ÖĞRENCİLERE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

İmzalanan protokol ile öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla iş yeri eğitimleri ve stajlar artacak. Aynı zamanda burs alan öğrenciler, mezun olduktan sonra istemeleri durumunda iş imkanlarından da faydalanabilecek. İş imkanı hem kamu kurumları için hem de özel sektör için geçerli olacak.

YKS'de Bu Bölümü Seçenlere 3 Bin 500 Lira Burs Verilecek

Burs miktarı her eğitim öğretim yılının başında Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından belirlendikten sonra YÖK'e bildirilecek. Eğitim öğretimin devam ettiği 9 ay boyunca burs ödemesi yapılacak. Öğrencilerin ülke geneli ilk 30 bin sıralaması içinde yer alması gerekiyor. Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (Türkçe ve İngilizce), Karadeniz Teknik Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere Harita ve Geomatik Mühendisliği programlarından birine yerleşmiş olmak şartı aranacak.

Öğrencilerinin bursunun kesilmemesi için her eğitim öğretim döneminde genel not ortalamalarının 4 puan üzerinden en az 2.8 olması gerekiyor.