YKS balıkçı sorusu nasıl sızdı? TYT iptal edilecek mi? Sorular çalındı mı?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve bugün milyonlarca öğrencinin girmiş olduğu TYT sınavında balıkçı sorusu gündeme damgasını vurdu. Sınavdan önceki gün balıkçı sorusunu bir Youtube kanalında paylaşan hesap araştırılıyor. Peki YKS balıkçı sorusu nasıl sızdı? TYT iptal edilecek mi? Sorular çalındı mı?

YKS balıkçı sorusu nasıl sızdı? TYT iptal edilecek mi? Sorular çalındı mı?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve bugün milyonlarca öğrencinin girmiş olduğu TYT sınavında balıkçı sorusu gündeme damgasını vurdu. Sınavdan önceki gün balıkçı sorusunu bir Youtube kanalında paylaşan hesap araştırılıyor. Öğrenciler ve veliler internet ortamında yaşanan bu rezillik sonrasında ise YKS soruları çalındı mı, YKS soruları nasıl sızdırıldı? Balıkçı sorusu sızdırıldı mı? TYT sınavı iptal mi edecek araştırılmaya başlandı. İşte detaylar..

2022 TYT SORULARI ÇALINDI MI?

YKS sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran 2022 Cumartesi günü başladı. Sınavda bir sorunun önceki gün Youtube kanalında ki bir yorumda görülmesi ve şıkkı ile birlikte doğru yanıtlanması vatandaşların dikkatini çekti. TYT sınavı bitmesinin ardından insanlar sınav hakkında doğru yanıtları ararken balıkçı sorusu gündeme damgasını vurdu.

TYT SINAVI İPTAL Mİ EDİLECEK 2022

Türkiye'de yaşanan o gelişmeler sonrasına sınavın tekrar edilip edilmeyeceği veya iptal edilecek mi araştırmalara başlandı. TYT sınavında balıkçı sorusunun şaibesi halen devam ederken ÖSYM bu noktada nasıl bir karar verecek merak edilmeye başlandı.

Youtube'da görünen işte o paylaşım...

YKS balıkçı sorusu nasıl sızdı? TYT iptal edilecek mi? Sorular çalındı mı? - Resim : 1

Bir Youtube videosunda yaptığı o yorum gündeme damgasını vurdu. “tytde yarın balıkçı sorusu olacak cevabı d yapın” diyerek “YKS öğrencisi” isimli bir kullanıcı balıkçı sorusunu bildi.

Sosyal medyada öğrencilerin yorumlarına göre ise balıkçı sorusunun doğru cevabı "D" olması iddiaları daha da güçlendirmeye başlandı. Peki sınav iptal olacak mı?

ÖSYM SINAVI İPTAL EDECEK Mİ?

Türkiye'de yıllardır birçok buna benzer olaylar yaşanırken ÖSYM tarafından herhangi bir sınav iptali olayı yaşanmadı. Konu ile ilgili yapılacak açıklamalar sonrasında ise sorunun iptalinin olması bekleniyor.