YKS 2022 tercihleri 27 Temmuz saat kaçta başlayacak?

Türkiye'de milyonlarca adayın girdiği sınavlardan birisi olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda sıcak gelişmeler yaşanıyor. YKS 2022 tercihleri 27 Temmuz saat kaçta başlayacak?

YKS 2022 tercihleri 27 Temmuz saat kaçta başlayacak?

YKS 2022 tercihleri 27 Temmuz saat kaçta başlayacak? Türkiye'de milyonlarca adayın girdiği sınavlardan birisi olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler ile ilgili tweetler atmaya başladı. ÖSYM tarafından halen tercih kılavuzu yayınlanmazken öğrenciler neye göre tercih yapacaklarını merakla sorguluyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2022 bu sene milyonlarca adayın sınava girmesiyle tamamlandı. Sınavın tamamlanmasının ardından öğrenciler tercihlerin ne zaman başlayacağını araştırmaya başlamıştı. ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamalar sonrasında YKS tercihlerinin 27 Temmuz 2022 Çarşamba günü itibariyle başlayacağı öğrenilmişti. Tercihlerin başlama tarihi belli olurken tercih sayfalarının saat kaçta erişime açılacağı merak edilmeye başlandı. İşte detaylar!

Halis Aygün tercihlerin ne zaman başlayacağını açıklamıştı!

Prof. Dr. Halis Aygün YKS sonuçlarını açıklamalarının ardından yaptığı açıklama ile birlikte tercihlerin ne zaman başlayacağını da kamuoyu ile paylaşmıştı. İşte yaptığı o açıklama!

"Tercih işlemleri 27 Temmuz'da başlayacak. Adaylar, tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek. Aygün, açıklamasında, "18-19 Haziran 2022 tarihlerinde üç oturumda gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr internet sayfamızdan açıkladık."

YKS 2022 tercih işlemlerinin 27 Temmuz 2022 Çarşamba 00:01 gibi erişime açılarak öğrencilerin tercih yapmalarına olanak sağlanacak. YKS 2022 tercih kılavuzunun da bugün açıklanması bekleniyor.

Tercih işlemleri nereden yapılacak?

2022 YKS tercihleri 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar.

SONRAKİ HABER