YKS 2022 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tercih kılavuzu neden yayınlanmadı, ne zaman yayınlanacak?

Türkiye'de milyonlarca adayın girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlandı. YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekleyen milyonlarca aday için geri sayım resmen başladı. YKS 2022 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tercih kılavuzu neden yayınlanmadı, ne zaman yayınlanacak?

YKS 2022 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tercih kılavuzu neden yayınlanmadı, ne zaman yayınlanacak?

YKS 2022 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tercih kılavuzu neden yayınlanmadı, ne zaman yayınlanacak? Türkiye'de milyonlarca adayın girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlandı. YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekleyen milyonlarca aday için geri sayım resmen başladı. YKS kılavuzunun yayınlanıp yayınlanmadığını merakla araştıran öğrenciler için detaylar netleşiyor. Öğrenciler sosyal medyada tercih kılavuzunun neden halen yayınlanmadığı ile ilgili tweetler atarken birçok öğrenci açıklanan 2022 YKS kılavuzunun güncellenmesi gerektiğini ifade ediyor.

ÖSYM yaptığı açıklama ile birlikte 19 Temmuz 2022 tarihinde YKS kılavuzunun yayınlandığını duyurmuştu.

"2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin sitesinde yayınlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, "http://osym.gov.tr" sitesinde yayımlandı."

Tercih kılavuzuna ilişkin ise detaylar halen belli olmazken milyonlarca üniversite adayı için ise geri sayım başlıyor. 27 Temmuz 2022 Çarşamba günü itibariyle tercihler resmen başlayacak iken öğrenciler "kılavuz yok neye göre tercih yapacağız" açıklamalarında bulunuyorlar.

YKS 2022 TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

YKS 2022 tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağına dair detaylar araştırılmaya başlandı. Tercih kılavuzu ile ilgili halen öğrencilerin merakla beklediği açıklama gelmedi. Tercihlerin başlamasına saatler kala kılavuzun ne zaman yayınlanacağı halen bilinmiyor.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

"YKS 2022 tercih kılavuzu ile belli olan tarihlerde özellikle üniversite tercihleri son günü merak ediliyor.

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre tercihler 27 Temmuz 2022 Çarşamba günü başlayacak ve 5 Ağustos 2022 Cuma günü sona erecek.

Yaklaşık iki hafta sürecek YKS tercihleri http://ais.osym.gov.tr sistemi üzerinden alınacak."