YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı?

Türkiye'de bu sene milyonlarca adayın girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tamamlandı. YKS sınav sonuçları açıklanırken Türkiye'de birinci olan kişiler belli oldu. Buna göre ise YKS AYT Eşit Ağırlık Türkiye birincisi olan Selin Aşıkiraz araştırılmaya başlandı. Peki YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı?

YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı?

YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı? Türkiye'de bu sene milyonlarca adayın girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tamamlandı. YKS sınav sonuçları açıklanırken Türkiye'de birinci olan kişiler belli oldu. Buna göre ise YKS AYT Eşit Ağırlık Türkiye birincisi olan Selin Aşıkiraz araştırılmaya başlandı.

Türkiye'de birçok kişi Selin Aşıkiraz'ı tebrik ederken başarılı öğrenci DHA'ya röportaj verdi.

YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı?

Başarısının sırrını DHA'ya anlatan Aşıkiraz ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde öğrenim görmek istediğini söyledi.

Selin Aşıkiraz şunları söyledi:

Bu yıl yoğun geçti ama 11'inci sınıftayken karantinada çalışmaya başladım. Bu yıl da devam ettim. Dershaneye de gidiyordum. İddialıydım ama hiç birinci olamamıştım. Sorular geçen yıla göre daha kolaydı. Sözel bölüm biraz daha zordu. Özellikle Türkçe de zorlandım. Türkçe'de 1 yanlış, Sosyal Bilimler ve Matematik’te hepsini doğru, Fen’de ise 2 yanlış yaptım.

YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı?

"Sınava hazırlanırken sosyal hayatı geri planda bırakmamak gerekiyor. Sürekli ders çalışmanın performansı iyi etkilediğini düşünmüyorum. Verim oldukça düşüyor. İkisini dengelemek önemli. Son yıla kadar çok fazla kitap okuyordum. Geçmişte profesyonel spor yapıyordum, yüzüyordum. Sonra lisede bıraktım ama sınava hazırlanırken 10 dakika da olsa eve geldiğimde egzersiz yaptım. Sosyal hayatla birlikte koordineli çalışma sonucunda başarı otomatik olarak geldi"

Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı

YKS Eşit ağırlık birincisi başarılı öğrenci Selin Aşıkiraz'ın Instagram hesabı@selin_askrz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'de başarılı öğrenciyi tebrik etti.

YKS 2022 birincisi Selin Aşıkiraz kimdir, instagram hesabı?

Tunç Soyer resmi Twitter hesabından "AYT Eşit Ağırlık Türkiye birincisi olan İzmir Atatürk Lisesi öğrencisi sevgili Selin Aşıkiraz’ı yürekten kutluyorum. İzmirli gençlerimiz en büyük gurur kaynağımız." açıklamalarında bulundu.