Yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecek liselere kayıt yaptıracak öğrenciler açıklandı

Yetenek sınavı öğrenci alacak olan liselere kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere ilişkin liste MEB tarafından açıklandı.

Yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecek liselere kayıt yaptıracak öğrenciler açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden bir duyuru yayımladı. Liselere giriş bekleyen bazı öğrencileri yakından ilgilendiren duyuruda; yetenek sınavı ile öğrenci alan liselere yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

MEB duyurusunda ayrıca öğrencilerin sorgulama işlemlerini nasıl yapacakları hakkında da açıklamada bulundu. İşte bu tür okullara başvuruda bulunan öğrenciler için ilan edilen sonuçlar.

YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALACAK LİSELER SONUÇLARI AÇIKLADI

Bakanlığın resmi sitesinde gün içinde "MERKEZİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALAN OKULLARA KAYIT YAPTIRMAYA HAK KAZANANLAR BELLİ OLDU" duyusu yayımlandu. Söz konusu duyuruda bu tür liseye başvuruda bulunan öğrencilerden kimlerin asıl kimlerin ise yedek oplarak kayıt yaptırma hakkı elde ettiği bildirildi. Öğrencilerin sonuçları e-Okul üzerinden öğrenecekleri de açıklandı. MEB sitesinden ilan ettiği duyurusunda "Yetenek sınavları 30 Haziran -7 Temmuz tarihleri arasında tamamlanarak sonuçları sisteme girildi. Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin asıl ve yedek listeleri, e-okul üzerinden ilan edildi." açıklamasında bulunddu.

KAYIT TARİHLERİ DE BELLİ

Milli Eğitim Bakanlığı yetenek sınavından başarılı olan ve kayıt yaptırma hakkı elde eden öğrencilerin 18 Temmuz ile 20 Temmuz tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlayacaklarını duyurdu. Yedek öğrenciler için ise bu kayıt tarihinden sonra ek bir duyuru yayımlanacak.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN

Liselere kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler sorgulama işlemlerini MEB e-Okul sisteminden öğrenecekler. Sisteme T.C.kimlik numarası, doğum tarihi ve ekran bildirilecek güvenlik koduyla giriş yapılacak ve sonuçlar öğrenilecek.