Yerli otomobil TOGG'da sıcak gelişme: TOBB başkanı o tarihi açıkladı!

Türkiye'nin otomobili TOGG ile ilgili gündeme bomba gelişmeler düştü. Yerli otomobil TOGG'da sıcak gelişme: TOBB başkanı o tarihi açıkladı!

Yerli otomobil TOGG'da sıcak gelişme: TOBB başkanı o tarihi açıkladı!

Yerli otomobil TOGG'da sıcak gelişme: TOBB başkanı o tarihi açıkladı! Türkiye'nin otomobili TOGG ile ilgili gündeme bomba gelişmeler düştü.Tüm hazırlıkların her geçen gün yapıldığı TOGG ile ilgili gündeme bomba gelişmeler düştü. Yapılan açıklamalar sonrasında TOGG için resmen tarih verilirken vatandaşlar ise detayları merak ediyor. TOBB başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu bugün yaptığı açıklamalar ile birlikte gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor..

TOGG ile ilgili geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gelişmeler düşmüştü. Üretim fabrikasında tüm hazırlıkların tamamlandığı ve artık seri üretime başlayabilecekleri öğrenilen TOGG ile ilgili her geçen gün gündeme yeni gelişmeler düşüyor. Türkiye'nin otomobili için 2023 yılının ilk çeyreğinde yollarda olacağı söylenirken bugün TOBB başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlı müjdeyi verdi. İşte detaylar..

Ziyaretler ve temaslarda bulunmak adına havayolu ile Muş'a giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı ziyaretler sonrasında Muş TSO'da düzenlenen istişare toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yerli otomobil TOGG'dan da bahseden Hisarcıklıoğlu'nun işte merakla takip edilen o açıklamaları..

“Muş Ovasını akıl yoluyla, ilim yoluyla eğer ekebilsek, biçebilsek Türkiye’yi besleyecek bir ovanın içindeyiz şu anda. Her geldiğimde hayranlıkla ve imrenerek bakıyorum. Bir de maalesef bu ovayı istediğimiz gibi değerlendiremediğimizden dolayı üzülerek bakıyorum. Muş Ovasını akıl yoluyla, ilim yoluyla eğer ekebilsek, biçebilsek Türkiye’yi besleyecek bir ovanın içindeyiz şu anda. Türkiye’yi bura besler, geri kalan tüm ovaları da dünyaya göndeririz. İnşallah o günleri de göreceğiz. Türkiye’nin en fazla mera alanına sahip iller arasındayız. 3,5 milyon dönüm mera, 800 bin dönüm çayır alanlığı var. Meralar tamamen doğal. Bu sayede süt et, yağ peynir en doğal ve organik. Ama biz bu nimetin tam hakkını veremiyoruz. Muş’ta hem tarım hem hayvancılığa bağlı sanayiyi de geliştirmemiz lazım” dedi.

“Pandemi, Rusya, Ukrayna savaşı dünyaya gösterdi ki tarım ve hayvancılık dünyanın bir numaralı sektörü. Ben yıllardır bunu söylüyorum fakat kimseye dinletemedim. Son 10 yılda fiyatı artan ürünlere bakın altın, petrol aklınıza ne geliyorsa kıymetli maden. Son 10 yılda fiyatı artan ürünler nedir diye bakın tarım ve hayvancılık ürünleri açık arayla birinci. Muş Ovası elimizin altında bakir vaziyette duruyor. Muş’ta genç ve dinamik bir nüfusumuz var. O yüzden emek yoğun sektörleri de buraya çekmeliyiz”

TOGG İÇİN MERAKLA BEKLENEN TARİH VERİLDİ

"Türkiye'nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli otomobilinin açılışını 29 Ekim'de gerçekleştireceğiz.Türk iş dünyası adına aldığımız görevi hakkıyla yapalım diye 120 yıllık insanlarımızın hayali, 1960'da yarım kalmış bir rüyamız vardı. Geçen hafta sonu Gemlik'te fabrikanın gidişatını gördük, bilgilerini aldık. Allah nasip ederse Türkiye'nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli otomobilinin açılışını 29 Ekim'de gerçekleştireceğiz. İnşallah Mart'ta da TOGG'u Muş'un yollarında göreceksiniz"