Yeni ÖSYM Başkanı Belli Oldu! ÖSYM Başkanı Kimdir? Ali Ersoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Geçtiğimiz pazar milyonlarca kişinin katılım sağladığı KPSS hakkında gündem olacak iddialar ortaya atılmıştı. Milyonlarca kişinin hedeflerine ve hayallerine giden KPSS'de sorulan sorular daha önce bir yayınevinin denemesinde yer aldığı iddiaları gündemi karıştırdı. Yeni ÖSYM Başkanı Belli Oldu! ÖSYM Başkanı Kimdir? Ali Ersoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Yeni ÖSYM Başkanı Belli Oldu! ÖSYM Başkanı Kimdir? Ali Ersoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Geçtiğimiz pazar günü milyonlarca kişinin katıldığı KPSS sınavının sonuçlarının açıklanması beklenirken ortaya atılan iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü. KPSS'de sorulan soruların bir yayınevine ait denemede sorulduğu iddiaları gündemi karıştırmıştı. Günlerdir iptali istenen sınav hakkında Cumhurbakanı Erdoğan talimat verdi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı.

Özellikle de sosyal medyaya bomba gibi düşen iddiaların ardından son iki gündür en çok konuşulan konu bu oldu. Milyonlarca kişinin katıldığı KPSS sınav sorularının daha önce bir yayınevine ait denemede çıktığı iddiaları giren kişiler tarafından sınavın iptal edilmesini istemekle sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalı, 4 Ağustos'ta resmi gazete yayınlanan karara göre Halis Aygün'ün yerini Bayram Ali Ersoy Aldı. Peki Bayram Ali Ersoy kimdir? Yeni ÖSYM Başkanı kim?

Yeni ÖSYM Başkanı Kim?

2022 KPSS hakkında ortaya atılan iddiaların ardından pek çok kişi bu konuyu gündeme getirmeye devam ediyor. Sınav hakkında ortaya atılan iddialar nedeniyle görevden alınan Halis Aygün'ün yerine gelen yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un kim olduğu oldukça merak edilen konular arasında yerini aldı.

1996 Yılında ODTÜ Matematik bölümünden mezun olan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy daha sonrasında Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlamıştır. 2012 Yılında doçent unvanını alan Ersoy 2017 yılında ise profesor unvanını almıştır. Bayram Ali Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics isimli bilimsel bir derginin de kurulunda yer almaktadır.

Bayram Ali Ersoy Kimdir?

KPSS hakkında ortaya atılan iddialar sonrası en çok merak edilen konulardan birisi de yeni ÖSYM Başkanı oldu. Sosyal medyada kullanıcılar sık sık 'Bayram Ali Ersoy kimdir?' sorusunu yöneltti. Oldukça başarılı bir eğitim kariyeri olan Ersoy 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapmış ve daha sonrasında aynı üniversitenin matematik bölüm başkanlığını yapmıştır.