Yayıncı Levo hapis cezasına çarptırıldı! Levo Levent Balım kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, neden hapis cezası aldı, Instagram hesabı ne?

Dijital yayın platformu olan Twitch'te izleyicileri ile 'Levo' ismi ile buluşan Levent Balım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. Detaylar haberin devamında...

Yayıncı Levo hapis cezasına çarptırıldı! Levo Levent Balım kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, neden hapis cezası aldı, Instagram hesabı ne?

En büyük dijital yayın platformu olan Twitch'te yayınlar yapan ve yaptığı yayınlarda Levo ismini kullanan Levent Balım hakkında çıkan hapis cezası kararının onandığını bugün resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu. Yayıncı Levent Balım'ın paylaşımı kısa sürede büyük yankı uyandırırken çok sayıda kişi Levo mahlasıyla tanınan Levent Balım ile ilgili detayları merak etmeye ve araştırmaya başladı.

Twitch Türkiye'nin en büyük yayıncılarından olan Levent Balım'ın sosyal medya platformları üzerinde çok sayıda takipçisi bulunsa da, çok sayıda kişi hakkında bilgi sahibi değil.

Yayıncı Levent 'Levo' Balım Neden Hapis Cezası Aldı?

Twitch Türkiye'de yayınlar yapan ve oldukça yüksek sayıda abone ve takipçiye sahip olan Levo; 2 yıl 1 ay süre ile hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. Levent Balım'ın devam etmekte olan bir dava nedeniyle ceza aldığı ve kendisine bu süre ile hapis cezası verildiğini resmi sosyal medya hesabından duyurdu.

Levent Balım'ın hapis cezası ile ilgili çok sayıda teori sosyal medya platformlarında paylaşıldı. Ancak Balım'ın hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin yapılan paylaşımların hiçbirinin gerçekliği bulunmadığı ve Levent Balım'ın Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'nun da olduğu gibi Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'ndan ceza aldığı ortaya çıktı.

Hakkında yürütülen dava nedeniyle istinaf başvurusunda bulunan Levent Balım, başvurusunun 20 günde ret aldığını belirtti. İşte Levo Levent Balım'ın konuya ilişkin paylaşımları;

Hapis cezam onandı. 2 yıl 1 ay. Bilenler bilir istinaf başvurusu 1 1.5 yıldan aşağı geri dönüş yapmaz. Tam 20 günde istinaf geri dönüş yapıp itirazımızı reddetti. Detayları avukatlarımla görüşüp en kısa zamanda açıklayacağım. Avukatlarım bile şaşkın siz düşünün.

Garip şeyler paylaşmanıza gerek yok. KVKK dan yedim hükmü. Kişisel verilerin sızdırılması. 2020 facebook da yaptığım bir yayında ikili bir diyalogla alakalı bir durum. Konuştuğum avukatların hepsi dosyaları inceleyip hatalı karar mümkün değil dedi. detaylı açıklama yapacağım…

Yayıncı Levo hapis cezasına çarptırıldı! Levo Levent Balım kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, neden hapis cezası aldı, Instagram hesabı ne? - Resim : 1

Levo Levent Balım Kimdir, Kaç Yaşında, Instagram Hesabı Ne?

Yayıncı Levo hapis cezasına çarptırıldı! Levo Levent Balım kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, neden hapis cezası aldı, Instagram hesabı ne? - Resim : 2

Gerçek ismi Levent Balım olan 1992 doğumlu Levo, Twitch Türkiye yayıncısıdır. Geçmiş dönemlerde League of Legends oyununda kazandığı şampiyonluk ile ünlenen yayıncı sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Ünlü yayıncının Instagram hesabı ise, @eyyolevo'dur.