YAŞ 2022 kararları açıklandı: Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları değişti!

Bugün yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısı tamamlandı. YAŞ 2022 kararları açıklandı: Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları değişti!

YAŞ 2022 kararları açıklandı: Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları değişti!

YAŞ 2022 kararları açıklandı: Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları değişti! Bugün yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısı tamamlandı. Toplantı sonrası Cumhrubaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YAŞ için alınan kararları açıkladı.

YAŞ KARARLARI NE OLDU?

  • Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi 1 yıl daha uzatıldı.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi.

YENİ ATAMALAR YAPILDI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanlığına Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan getirildi. Hava Kuvvetlerinde Ziya Cemal Kadıoğlu orgeneralliğe, Kara Kuvvetlerinde Yılmaz Yıldırım ve Bahtiyar Ersay korgeneralliğe, Hava Kuvvetlerinde İsmail Günaydın korgeneralliğe terfi etti.

Yüksek Askeri Şura'da, 30 Ağustos 2022'den geçerli olmak üzere 16 general ve amiral bir üst rütbeye, 47 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.