Yarıyıl Tatili Başladı! Yarıyıl Tatili Uzatıldı mı? Bakan Özer Açıkladı

21 Aralık 2022 Cuma günü karnelerin dağıtılması ile yarıyıl tatili başladı. Ankara'da bir karne dağıtım törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarıyıl tatili uzatıldı mı sorularına net bir yanıt verdi.

Yarıyıl Tatili Başladı! Yarıyıl Tatili Uzatıldı mı? Bakan Özer Açıkladı

Öğrencilerin heyecanla beklediği iki haftalık yarıyıl tatili başladı.Öğrencilerin ve ailelerinin merakla beklediği yarıyıl tatili uzatıldı mı soruları da netlik kazandı. Bakan Özer, tatilin uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara'da bir karne dağıtım törenine katıldı. Öğretmenlerden öğrencilere ödev verilmemesi için ricada bulunan Özer: "Öğretmenlerimizden 'ödev verilmemesi yönünde' istirhamım olmuştu, ama ben öğrencilerimize bir ödev veriyorum, o da 18 milyon öğrencimizin yarıyıl tatilinde en az bir kitap okumaları." dedi.

Haber

YARIYIL TATİLİ UZATILDI MI?

Bakan Özer yarıyıl tatilinin uzatılıp uzatılmadığına ilişkin sorulan soruya, tatilin uzatılmasını gerektiren herhangi bir durum olmadığı şeklinde cevap verdi. Özer açıklamasında: "Yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. 7 Şubat’ta kaldığımız yerden yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER