Yapı Kredi'den emeklilere müjde: En az 2 Bin TL ödeme yapılacak!

2022 yılında geçerli olacak emekli zamlarının açıklanmasından sonra birçok banka emekli vatandaşlara yönelik çeşitli kampanyalar geliştirmeye başladı. Emeklileri sevindirecek olan son haber ise Yapı Kredi Bankasından geldi. Banka her emekliye en az 2 bin TL’lik ödeme yapacağını duyurdu. İşte haberin ayrıntıları…

Yapı Kredi'den emeklilere müjde: En az 2 Bin TL ödeme yapılacak!

2022 yılı emekli maaşlarını beklenenden çok daha yüksek oranda bir zam ile alacak olan emekliler için bankalar da kendi vaatlerini sunmaya devam ediyor. 2022 yılı itibari ile emekli vatandaşlara promosyon kampanyası geliştirmeye başlayan bankaların arasına Yapı Kredi Bankası da eklendi. Banka son dakika haberi ile emeklilere vereceği promosyon ödemesi miktarını ve diğer ek ödemeleri açıkladı.

2 Bin TL Promosyon Ödemesi Yapılacak!

Bankaların emekli vatandaşlar için özel olarak geliştirmiş oldukları kampanyaların arasında yer alan promosyon kampanyaları, oldukça cazip fırsatlar sunmaları sebebi ile milyonlarca emekli vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. 2021 yılını ekonomide yaşanana olumsuz gelişmelerden dolayı alım gücü oldukça düşük bir seviyede kapatan emekliler, yeni dönem itibari ile bankaların ödemeyi taahhüt ettikleri promosyon ödeme tutarlarını araştırmaya başladı.
Emekli müşteri sayısını arttırmak isteyen bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, yeni dönem emekli maaşı promosyon tutarını resmi internet sitesi üzerinden yayınladı. Banka 2022 yılı itibari ile emekli maaşını kendi bünyesinden alan emeklilere 2 bin TL tutarında nakit promosyon ödemesi hizmetinin sunulacağını bildirdi.

Referans Ödemesi de Yapılacak!

Yapı Kredi Bankasının yeni dönem emekli maaşlarına yapacağını duyurduğu promosyon ödemeleri açıklamasında, referans ödemesi detayı dikkat çekti. Banka yeni dönem içerisinde emekli maaşını kendi bünyesinden alacak olan emekli maaşların, banka bünyesine dahil ettiği her yeni müşteri için 250 TL tutarında ek ödeme yapacağını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte emeklilerin promosyon ödemesine ek olarak 2 bin TL daha ödeme alabileceği kesinleşmiş oldu.

Promosyon Ödemesi ve Referans Ödemesinden Yararlanma Şartları

Yapı Kredi’nin yeni dönem promosyon ödemesi ve referans ödemesi kampanyasından yararlanmak isteyen emekli vatandaşların 31 Ocak 2022 tarihine kadar emekli hesaplarını ilgili bankaya taşımaları gerekmektedir.