Yağ Açıklaması Yapan Erdoğan Canlı Yayında Talimat Verdi: Hemen İhbar Edin!

Kadın muhtarlarla buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programda konuşma yaptı. Başta kadına şiddetle mücadele olmak üzere, ayçiçek yağı stoku yapan marketler ve devletten özele geçen doktorlar da gündemindeydi.

Yağ Açıklaması Yapan Erdoğan Canlı Yayında Talimat Verdi: Hemen İhbar Edin!

Kadına şiddetle mücadelede kadınlardan yana olduklarını belirte Erdoğan, kadınlara hak ettiği değerin verilmesinin inanç ve kültürümüzün ayrıca anayasaların emri olduğunu söyledi. Tokat'ta yaşayan Özlem'in eşi tarafından 23 kez bıçaklanmasını duyduğunu söyleyen Erdoğan: "Meğerse 3 aydan sonra serbest bırakmışlar adamı. Hemen araştırdık, hamdolsun tekrar bu adi herifi içeri almışlar. Hemen irtibatı kurduk, Tokat milletvekilimiz Özlem hanım takip edecek, ben de takip edeceğim. 2.5 yaşında da çocuğu var. 23 yerden bıçaklıyor. Hey hakim sen nasıl oluyor da böyle birisini serbest bırakıyorsun. Hakim böyle tasarruf yapıyor, sonra yargıya hakaret. Ne hakareti. Sen bu adamı serbest bırakıyorsan bununla ilgili söylenmesi neyse bunu ben sana söylerim. Sonuna kadar da takip edeceğiz, daha bitmedi işimiz." ifadelerini kullandı.

AYÇİÇEK YAĞI TALİMATI VERDİ

Son zamanlarda ayçiçek fiyatlarındaki artışın ardından marketlerde ortaya çıkan stok polemiklerine de değinen Erdoğan, kadın muhtarlara bu konuda bir talimat verdi. Stokçuluk yapanların depolarının bile takip edilmesini ve nu konuda ihbarda bulunmalarını söyledi.

BİZİM AYÇİÇEK YAĞI, ZEYTİNYAĞI DERDİMİZ YOK

Son günlerde çıkan ayçiçek yağı stoklarının tükenmesi yönündeki haberlere de değinen Erdoğan, ülkenin böyle bir sıkıntısı olmadığını söyleyerek Türkiye'yi zor bir durumda göstermek için bu şekilde haberler çıkarıldığını söyledi. Devleti kışkırtmaya çalışanlara gereken dersin verileceğini de vurguladı.

DEVLETTEN ÖZELE GEÇEN DOKTORLAR

Hastanelerde çalışan doktorların az para aldıkları için hastanelerden ayrıldıklarına değinen Erdoğan, bu doktorları bu devletin yetiştirdiğini en düşük doktor maaşının 8 bin 9 bin lira, en yüksek doktor maaşının da 25 bin lira olduğunu söyledi ve ekledi: "Özel sektör daha çok para verdikleri için kaçıp gidiyorlarmış. Açık konuşuyorum; varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz. Gerekirse yurtdışından ülkemize dönmek isteyenleri davet eder, istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz. Asistan doktorlarımızla devam ederiz. Buralar boş kalmayacak."