WhatsApp Yeni Güncellemeler ile Geliyor! Tüm Kullanıcılar Artık...

Bir süredir kullanıcıların talep ettiği ön izleme ara yüzü için WhatsApp kolları sıvadı. Popüler mesajlaşma uygulaması bu güncellemenin yanı sıra dosya paylaşım limitine ilişkin de sevindiren bir açıklama yaptı.

WhatsApp Yeni Güncellemeler ile Geliyor! Tüm Kullanıcılar Artık...

Dünya genelinde 2 milyardan fazla insanın kullandığı, en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir talep edilen önizleme özelliği için çalışmalara başladı. Yapılacak değişiklik Android cihazlara gelecek. Dosya paylaşımı için de 100 mb olarak belirlenen limitin artırılabileceği yönünde de bir sevindirici haber geldi.

GÜNCELLEMELER TALEPLERE GÖRE YAPILIYOR
WhatsApp uygulamaya getirdiği güncellemelerde, uygulamayı kullananların taleplerini ve eleştirilerini de dikkate alıyor. Son çalışma yine kullanıcı talepleri doğrultusunda başlatıldı. Yeni çalışma neticesinde kamera ara yüzü değişecek. Bir süre önce İOS cihazlar için gelen güncelleme, Android cihazlara da gelecek.

WhatsApp Yeni Güncellemeler ile Geliyor! Tüm Kullanıcılar Artık...

TESTLER BAŞLADI
WaBetalnfo'dan elde edilen bilgilere göre, Android cihazlarda uygulanacak ara yüz için deneme çalışmaları başladı. Güncelleme kamera ekranında daha küçük butonlar yer alacak. Medya paylaşımında da bir kolaylık sağlanacak. WhatsApp üzerinden medya gönderirken son kullanılanlar ve galeri olarak iki ayrı seçenek çıkacak.

DOSYA GÖNDERİM LİMİTİ MÜJDESİ
100 mb olarak belirlenen dosya gönderme limitinin, artan teknolojiden ötürü dosya boyutlarının da artması nedeniyle artırılması bekleniyor. Kullanıcı geri dönüşleri, limitin yetersiz olduğu yönünde olunca pilot uygulamaya geçildi. Arjantin'de başlatılan pilot uygulama ile dosya gönderimi 2 GB olarak artırıldı. Hala test aşamasında olan düzenlemeye ilişkin ilerleyen günlerde açıklama yapılması bekleniyor.

WhatsApp Yeni Güncellemeler ile Geliyor! Tüm Kullanıcılar Artık...

WHATSAPP'TA EL İLE DİL AYARLAMA SEÇENEĞİ
WhatsApp sistemi, kullanılacak dili otomatik olarak kendisi seçiyor. Meta bünyesinde bulunan WhatsApp, yıllardır gelen kullanıcı taleplerine rağmen bu konuda bir çalışma yapmamıştı. Sızdırılan bilgilere göre, artık manuel olarak dil seçmek mümkün olacak. Hindistan gibi çok uluslu ülkelerde zaten uygulanan dil seçeneği, politika gereği diğer ülkelerde kullanılmıyordu.

Gizlilik ayarlarında da bir güncelleme yapılması bekleniyor. Durum, son görülme, hakkında gibi bilgilerin kimlere gösterilip kimlere gösterilmeyeceği de seçilebilecek artık.

DÖRT YENİ GÜNCELLEME DAHA BEKLENİYOR
Fotoğraf düzenleyici
Çıkartma önerisi
Web sürümünde uçtan uca şifreleme
Çevrimdışı mesajlaşma özelliği
Herkes için sil süre sınırı kalkacak

WhatsApp Yeni Güncellemeler ile Geliyor! Tüm Kullanıcılar Artık...

SESLİ MESAJ GÜNCELLEMESİ

Masaüstü WhatsApp kullanıcıları sesli mesajları dinleyemiyordu. Son beta sürümü ile masa üstünde sesli mesaj oynatmak da mümkün hale gelecek.