Washington Büyükelçiliği'nde Türk Personeller İstihdam Edilecek! 2022 Dışişleri Bakanlığı Kamu İlanı

Dışişleri Bakanlığı, yeni dönem yurtdışı personel alımı ilanını yayınladı. Yayınlanan ilana göre Washington Büyükelçiliği’nde görevlendirilmek üzere personel alımının yapılacağı bildirildi. İşte 2022 Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanının ayrıntıları…

Washington Büyükelçiliği'nde Türk Personeller İstihdam Edilecek! 2022 Dışişleri Bakanlığı Kamu İlanı

Yeni dönemde devlet garantisi altında yurtdışında istihdam edilmek isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bakanlık, 2022 yılında Washington Büyükelçiliği’nde istihdam edilmek üzere iki personelin kurum kadrosuna dahil edileceğini ilan etti.

Washington Büyükelçiliği 2022 Personel Alımı İlanı

Dışişleri Bakanlığına bağlı olarak Amerika’da hizmet veren Washington Büyükelçiliği, yeni dönem personel alımı ilanını yayınladı. Kurum tarafından yayınlanmış olan 2022 personel alımı ilanına göre kurumun sekreter kadrosunda görevlendirilmek üzere 2 kişinin istihdam edileceği bilgisi, kamuoyu ile paylaşıldı.

Washington Büyükelçiliği 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Haber

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Sınav tarihi itibari ile 41 yaşını aşmamış olmak
  • En az lise ya da dengi okullardan mezun olmuş olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Affa uğramış dahi olsa herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak
  • Mesleğin icra edilmesine engel olabilecek devamlı bir rahatsızlığa sahip olmamak ve bu durumu sağlık raporu ile ispat edebiliyor olmak
  • İleri seviyede Türkçe ve İngilizce biliyor olmak
  • MS Office programlarına ve genel olarak bilgisayar kullanımına hâkim olmak

Washington Büyükelçiliği 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Washington Büyükelçiliği tarafından yayınlanan 2022 personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, 21 Şubat- 8 Mart tarihleri arasında e-Devlet Kapısı aracılığı ile kabul edilecektir. Elektronik ortam dışında yapılmış olan sekreterlik ilanı başvuruları, dikkate alınmayacaktır.
Washington Büyükelçiliği sekreter kadrosuna dahil olmak isteyen adaylar, ilgili ilan başvurularının onaylanması durumunda Amerika’da gerçekleştirilecek olan birtakım sınavlara tabii tutulacaklardır. Büyükelçilik tarafından düzenlenecek olan yazılı eleme sınavı 23 Mart, eleme sınavından başarılı olanlar için düzenlenecek olan sözlü ve uygulamalı sınav ise 30 Mart tarihinde yapılacaktır.

SONRAKİ HABER