Uzun süredir bekleniyordu! Milli Eğitim Bakanı Özer LGS sınav sonuçlarının açıklanma tarihini verdi!

Ortaokuldan liseye geçişlerde yapılan LGS sınav sonuçları öğrenciler ve veliler tarafından uzun süredir merak edilmekteydi. Bakan Özer uzun süredir beklenen o tarihi açıkladı. İşte detaylar...

Uzun süredir bekleniyordu! Milli Eğitim Bakanı Özer LGS sınav sonuçlarının açıklanma tarihini verdi!

Milli Eğitim Bakanı Özer bugün LGS sınavı ile ilgili uzun süredir beklenen detayları aktardı. 5 Haziran tarihinde yapılan sınavın sonuçları pek çok kişi tarafından merak edilirken, sonuçlarının yakın zamanda açıklanacağı da duyuruldu. Bakan Özer'in yaptığı açıklama göre sınav ile ilgili ilk değerlendirmelerin bitmesinin ardından sonuçların 30 Haziran 2022 tarihinde açıklanacağı bildirildi. Öğrencilerin ve velilerin heyecanlı bekleyişleri sürmeye başladı.

LGS SONUÇLARI AÇIKLANIYOR!

İyi bir lisede öğrenim görmek isteyen pek çok öğrenci bu sene de çalışarak, ellerinden geleni sınavda yaptı. 5 Haziran'da yapılan sınav öğrenciler için heyecanlı olurken, öğrenciler kadar veliler de heyecanlandı. Uzun süredir hazırlandıkları sınavda ise öğrenciler çıktıkları andan itibaren sonuçları merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması beklenen açıklama ise sonunda bugün geldi. Öğrencilerin heyecanlı beklekleyişi sona ererken Bakan Özer 30 Haziran tarihinde sonuçların açıklanacağı bilgisini verdi.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Sonuçların açıklanmasının ardından ne zaman tercih yapılacağı ve ne zaman okullarda dönemin başlayacağı oldukça merake edildi. 30 Haziran'da açıklanacak olan sonuçların ardından çok kısa bir zaman içerisinde yapılacağı öğrenildi. Geçtiğimiz sene 5 - 16 Temmuz tarihleri arasında yapılan bu tercihler bu sene de Haziran ayının sonunda sonuçların açıklanması ile birlikte tercihlerin aynı dönemde başlayabileceği tahmin edildi. Peki eğitim yılı ne zaman başlayacak?

2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlanan ara tatilin ardından yeni yıldaki eğitim ve öğretim takviminin nasıl olduğu, hangi tarihlerde okul açık olurken hangi tarihlerde tatil verildiği mera konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan tarihlere göre ise 2022-2023 tarihlerindeki eğitim ve öğretim yılı çalışma takvimi şu şekildeydi;

  • 1. Dönemin Başlangıç Tarihi - 12 Eylül 2022 / Bitiş tarihi 20 Ocak 2023
  • 1. Ara Tatil Başlangıç Tarihi - 14 Kasım 2022 / Bitiş tarihi 18 Kasım 2022
  • Yarıyıl Tatili Başlangıç Tarihi - 23 Ocak 2023 / Bitiş tarihi 3 Şubat 2023
  • 2. Dönem Başlangıç Tarihi - 6 Şubat 2023 / Bitiş tarihi 16 Haziran 2023
  • 2. Ara Tatil Başlangıç Tarihi - 17 Nisan 2023 / Bitiş tarihi 20 Nisan 2023