Uzmanlar uyardı: Denize girdikten sonra sakın bunu yapmayın! Hastalıklarınızın sebebi bu olabilir...

Yaz ayların tatil ve keyifli vakit için gidilen denizlerde hastalanmamak için dikkat! Denize girdikten sonra sakın bunu yapmayın. Uzmanlardan da uyarılar geldi.

Uzmanlar uyardı: Denize girdikten sonra sakın bunu yapmayın! Hastalıklarınızın sebebi bu olabilir...

Pek çok kişi yaz ayı olduğunda özellikle denize girdikten sonra hastalandığını ve uzun süre hasta kaldığını dile getirdi. Bu dönemde belirtilerin de hemen hemen aynı şekilde olmasının yanı sıra hastalıkların uzun süreli etki etmesi de pek çok vatandaşı endişelendirdi. Durum bu şekilde olunca da uzmanlardan konu ile ilgili açıklama gecikmedi. Meğer bu yanlışlar nedeniyle hastalıklar artıyormuş...

ENFEKSİYONLARA DİKKAT!

Denize girip çıktıktan sonra biraz güneşlenmek için uzun süreli olarak o şekilde sahil kenarında uzanırız. Bu noktada da kendimizi korumak istediğimiz zaman ilk dikkat ettiğimiz nokta cildimiz olur. Cildimizi güneş ışıklarından korumak için bolca güneş kremleri ve yağları süreriz. Biz kendimizi ve sağlığımızı bu şekilde koruduğumuzu düşünürken, uzmanlar asıl önemli olan noktayı kaçırdığımızı açıkladı.

Denizden çıktıktan sonra ıslak bir şekilde uzun süre mayo ve bikiniler ile durmanın oldukça büyük zararlara neden olduğu açıklandı. Bu açıklama ile birlikte oluşabilecek olan hastalıklardan bahsedilirken, bu durumundan özellikle de kadınların etkilendiği belirtildi.

Uzmanlar uyardı: Denize girdikten sonra sakın bunu yapmayın! Hastalıklarınızın sebebi bu olabilir... - Resim : 1

KADINLAR DİKKAT!

Üroloji uzmanı Doktor Evren Işık tarafından verilen röportaja göre havuz ve denizden çıktıktan sonra ıslak kıyafet ile durmanın zararlarının oldukça büyük olduğu açıklandı. Bu tür zararlar tüm vatandaşlar için geçerli iken özellikle kadınlarda daha da etkili olabileceği açıklamaların arasındaydı.

Özellikle kadınlarda uzun süre ıslaklık nedeniyle meydana gelebilecek mantar enfeksiyonuna karşı uyarı yapılırken bunun yanı sıra özellikle kalabalık alanlarda bu tür enfeksiyonların önüne geçebilmek adına başkalarına ait oaln havlu ve mayoların kullanılmamasına dikkat edilmesi gerektiği açıklandı.

Doktor Işık'ın açıklamalarına göre oluşabilecek olan hastalıklar da şu şekilde verildi;

Islak mayonun başta idrar yolu enfeksiyonu olmak üzere pek çok hastalığa davetiye çıkardığını açıklayan Işık, "Sık idrara çıkma, idrar sırasında yanma ve sızı, kasıklarda ağrı, ateş, terleme, yorgunluk, kusma ve mide bulantısı, ilişki sırasında ağrı en çok görülen belirtiler arasında" dedi.

SONRAKİ HABER