Ünlü Ekonomist Özgür Demiştaş'tan asgari ücret açıklaması! Her zamanki gibi tahminleri tutacak mı?

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş, şahsi sosyal medya platformlarındaki hesaplarından ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklayıcı paylaşımlarda bulundu. Geçmiş döneme atıfta bulunarak dün gerçekleşen asgari ücret tahminleri tuttu. Bu seferki tahmini ne oldu?

Ünlü Ekonomist Özgür Demiştaş'tan asgari ücret açıklaması! Her zamanki gibi tahminleri tutacak mı?

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş, şahsi sosyal medya platformlarındaki hesaplarından gündeme dair ekonomiyle ilgili gelişen detaylara yönelik ilerleyen süreç ile ilgili öngörüleri kullanıcılarına açıklama yaparak paylaşımlarda bulunuyor. Yeni asgari ücret açıklanmasından sonra bu sefer de tahminleri tutacak mı? Vatandaşlar Özgür Demirtaş'ın tahminlerine göz kulak astı.

Yıllar içerisinde gelecek dönemlere bianen oluşabilecek ekonomik problemleri geçmiş dönemlerde alınan kararlar üzerinden açıklamalar yapmaktaydı. Yapmış olduğu paylaşımı alıntı yaparak tahminlerinin tuttuğunu ve aynı zamanda siyasi süreci yöneten politikacıların 'gündemimizde böyle bir gelişme yok' demesine rağmen hayır olacak dediğini gördük. Artan enflasyon sebebiyle emekçilerin maaşlarının günden güne erimesi sebebiyle Temmuz ayının ilk haftasında başlayacak maaşlara zam oranlarının açıklanmasıyla vatandaşların ay sonunu rahat nefes alacak vaziyette geçirmeleri hedeflenmektedir. Özgür Demirtaş tarafından paylaşılan gönderilerde yaşanılan ekonomik sorunlar karşısında maaşlara gelecek arttırımların ilerleyen süreçte bir noktadan sonra fayda sağlamayacağı ve eski dönemin oluşabilecek olumsuzluklardan daha iyi olacağını belirtti. Enflasyon karşısında ezilen vatandaşları rahatlatmak için ortaya koyulan ve yoğun çalışmalar sonrası kısa süre içerisinde yürürlüğe girecek zam oranları maaşlara yansımasıyla önümüzdeki zaman diliminde vatandaşların cebine ne gibi olumlu yansımalar olacağını göreceğiz.

Özgür Demirtaş paylaşımında, ''Bundan aylar önce Asgari ücrete yeni bir zam yapılacağını söylemiştim. Hem Sayın Cumhurbaşkanı, hem de sayın Bakan HAYIR öyle bir artış gündemimizde YOK diye açıklama yapmıştı. Ben de HENÜZ bilmiyor olsanız bile yapacaksınız demiştim! Bugün yaptılar... Kasım gibi bu zammın da Hiçbir işe yaramadığı görülecek. Dünyanın hiçbir yerinde yapılmayan ekonomi ve para politikası hataları ile ülkenin ne büyük çıkmaza girdiği anlaşılacak. Sayıca çok fazla olan Asgari ücretli arkadaşlarım da bunu canları yanarak anlayacak. Üzgünüm.'' ifadelerini kullandı.

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş'ın bu seferki tahminleri de gerçekleşecek mi yoksa alınan önlemler işe yarayıp vatandaş rahat nefes mi alacak? Tüm bu soruların cevapları önümüzdeki 2-3 ay zaman diliminde görülecektir.