Ünlü Ekonomist Necmettin Batırel dolar ile ilgili yeni tahminlerini açıkladı: Mart ayında 1 dolar...

2022 yılının ikinci haftasının yaşandığı şu günlerde, döviz kurlarında yaşanan gelişmeler hem vatandaşlar hem de ekonomistler tarafından yakından takip ediliyor. Konuya ilişkin her gün bir ekonomistin tahminlerini dile getirmesinin ardından, ünlü Ekonomist Necmettin Batırel de dolar kuru ile ilgili sevindirecek olan bir açıklamaya imza attı. İşte ekonomistin dolar kuru tahminleri…

Ünlü Ekonomist Necmettin Batırel dolar ile ilgili yeni tahminlerini açıkladı: Mart ayında 1 dolar...

2021 yılının kasım ayından itibaren 13 TL seviyesine çıkan ve sonrasında hızla yükselişini sürdüren dolar kuru, gündelik hayatın birçok alanına zamlı fiyatlar ile direkt olarak etki etmişti. Dolar kurunda yaşanan bu artıştan sonra piyasalara yapılan müdahaleler ve kur ile ilgili alınan diğer kararlar, doların ani bir şekilde düşüş yaşamasına ve sonuç olarak vatandaşların ve piyasa uzmanlarının bu gelişmeye sevinmesini sağlamıştı.

2022 yılına girilmesi itibari ile tekrar yükselişe geçen dolar kuru, birçok vatandaşın konu ile ilgili endişe duymasına sebep oldu. Önümüzde ki dönemler içerisinde dolar kurunda yaşanacak olan gelişmelere ilişkin uzman tahminleri yakından takip edilirken, Ekonomist Necmettin Batırel umut dolu bir açıklamaya imza attı. Ünlü ekonomistin tahminleri, kısa sürede en çok araştırılan konular arasına girmeyi başardı.

Ekonomist Necmettin Batırel Mart Ayı Dolar Tahminini Açıkladı!

Daha önce ekonomi piyasaları ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ile kendinden sıkça söz ettirmeyi başaran ünlü Ekonomist Necmettin Batırel, yeni dönem dolar kuru tahminlerini açıkladı.

Ekonomist Necmettin Batırel, geride bıraktığımız aralık ayı içerisinde kendi rekorunu kırarak 18 TL sınırını geçen dolar kuru ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, 2022 yılının mart ayı itibari ile 1 doların 9,5 TL seviyesine kadar gerileceğini söyledi.

Tahminleri Doğru Çıkmıştı!

2021 yılının son haftalarında döviz kurlarında yaşanan artışın, tersine döneceğini ve dolar kurunun yeni yılı 13 TL seviyesinde karşılayacağını söyleyen Ekonomist Necmettin Batırel, bu tahmininin doğru çıkıp çıkmayacağı konusunda vatandaşlar tarafından yakın markaja alınmıştı.
2022 yılının yaşandığı ilk saatlerde dolar kuru 13 TL seviyesindeydi. Bu rakam Necmettin Batırel’in tahminlerinin doğru çıktığını göstermiş oldu.

Dolar Bugün Kaç TL?

Ekonomist Necmettin Batırel’in dolar kuruna ilişkin yapmış olduğu umut dolu açıklama sonrası gözler, günlük dolar kuru fiyatlarına çevrildi.
Dolar kuru yeni günü 13 TL seviyesi ile karşılarken, ilerleyen saatlerde kur fiyatı 13,77 TL’ye kadar yükseldi.