Ufka Yolculuk 12 Haziran 2022 15:00 Lise ve Yetişkin Sınavına Giriş Yap! Ufka Yolculuk Lise ve Yetişkin Cevap Anahtarı (12 Haziran)

Ufka Yolculuk projesi kapsamında ödüllü genel kültür yarışmaları kaldığı yerden devam ediyor. İlkokul ve ortakul, lise ve yetişkin sınavlarının gerçekleştiği Ufka Yolculuk'ta 12 Haziran 2022 sınavları dikkat topladı. Ufka Yolculuk 12 Haziran 2022 15:00 Lise ve Yetişkin Sınavına Giriş Yap! Ufka Yolculuk Lise ve Yetişkin Cevap Anahtarı (12 Haziran)

Ufka Yolculuk 12 Haziran 2022 15:00 Lise ve Yetişkin Sınavına Giriş Yap! Ufka Yolculuk Lise ve Yetişkin Cevap Anahtarı (12 Haziran)

Ufka Yolculuk projesi kapsamında ödüllü genel kültür yarışmaları kaldığı yerden devam ediyor. İlkokul ve ortakul, lise ve yetişkin sınavlarının gerçekleştiği Ufka Yolculuk'ta 12 Haziran 2022 sınavları dikkat topladı. Projenin duyurulması ile birlikte Türkiye'de milyonlarca vatandaş giriş yaparken saat 15:00'da ki sınav için ise geri sayım başladı.

Katılımcılar online üzerinden giriş yaptıkları sınav ekranında büyük problemler yaşarken 15:00'da gerçekleşecek sınav için kolları sıvadı. Kısa süre içerisinde 1 milyon katılımcıya ulaşan Ufka Yolculuk projesinin bu hafta sonu ki sınavında ise "Sağlıklı düşün" kampanyası ele alınıyor. İşte detaylar..

UFKA YOLCULUK 12 HAZİRAN 2022 SINAV TAKVİMİ

2.Aşama Online Telafi Sınav

  • 12 Haziran 2022

    Online Sınav Saati Pazar Günü
    Saat 11:00 İlkokul ve Ortaokul Kategorileri
    Saat 15:00 Lise ve Yetişkin Kategorileri

UFKA YOLCULUK SINAVINA NASIL KATILIM SAĞLANIR?

Ufka Yolculuk sınavına nasıl katılacağına dair araştırmalar yapan katılımcılar detayları araştırıyor.

İlkokul ve ortaokul kategorileri 2. aşama telafi sınavı başladı! Okullara gitmeden, bulunduğunuz herhangi bir yerden http://sinav.ufkayolculuk.com adresi üzerinden sınava katılabilirsiniz. Sınav sistemine en geç saat 11.10'a kadar giriş yapabilirsiniz. Başarılar dileriz."

Twitter üzerinden gelen bu açıklamalar sonrasında ise lise ve yetişkin katılımcıların katılacağı sınav saat 15:00'da başlayacak.

UFKA YOLCULUK 12 HAZİRAN ONLİNE TELAFİ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ufka Yolculuk projesi kapsamında 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilen online telafi sınav sonuçları gelen bilgiler kapsamında 13 Haziran tarihlerinde açıklanacak.

Sınav Soru ve Cevaplarının Açıklanması

  • 13 Haziran 2022

    Açıklanma Tarihi Pazartesi Saat: 20:00

UFKA YOLCULUK ONLİNE TELAFİ SINAVI CEVAP ANAHTARI

Ufka Yolculuk online telafi sınavı soruları ve cevap anahtarları lise ve yetişkin sınavlarının tamamlanmasının ardından resmi internet sayfası üzerinden yayınlanacak.