TYT2022 Bosna Hersek'te ki köprü adı sorusu cevabı neydi? Herkes bu soruyu konuşuyor..

Milyonlarca öğrencinin bu sabah girmiş oldukları TYT sınavı sonrasında merak edilen sorular araştırılmaya devam ediyor. Öğrencilerin araştırdığı konular arasında yer edinen Bosna Hersek'te ki köprü adı cevabı ortaya çıktı! TYT2022 Bosna Hersek'te ki köprü adı sorusu cevabı neydi? Herkes bu soruyu konuşuyor..

TYT2022 Bosna Hersek'te ki köprü adı sorusu cevabı neydi? Herkes bu soruyu konuşuyor..

Milyonlarca öğrencinin bu sabah girmiş oldukları TYT sınavı sonrasında merak edilen sorular araştırılmaya devam ediyor. Öğrencilerin araştırdığı konular arasında yer edinen Bosna Hersek'te ki köprü adı cevabı ortaya çıktı!

YKS2022 18 Haziran 2022 Cumartesi günü itibari ile başlarken öğrenciler akıllarında kalan soruları araştırmaya başladı. Bu süreçte ise sosyal medyaya düşen soruların yanıtları bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Merak edilen konulardan birisi olan Bosna Hersek'te ki köprünün adı sorusunun yanıtı ise ortaya çıktı.

BOSNA HERSEKTEKİ KÖPRÜNÜN ADI NEDİR?

TYT 2022 sınavında sorulan sorulardan birisi olan Bosna Hersek'te ki köprünün adının yanıtı belli oldu.

  • Bosna Hersekte yer alan köprü adı Mostar köprüsüdür.

Mostar Köprüsü (Boşnakça: Stari Most), Bosna-Hersek'in Mostar şehrinden geçen Neretva nehri üzerinde bulunan bir köprü.

Geçiş: Neretva

Açılış: 1566/1567/2004

MOSTAR KÖPRÜSÜ

Mostar Köprüsü, Bosna-Hersek'in Mostar şehrinden geçen Neretva nehri üzerinde bulunan bir köprü. Orijinal köprü Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edildi ve 9 Kasım 1993'te Boşnak-Hırvat Savaşı sırasında Hırvat güçleri tarafından yıkılıncaya dek 427 yıl kullanıldı.