TYT saat kaçta başlıyor, ne kadar sürüyor? (2022 TYT sınav saatleri)

Türkiye'de milyonlarca öğrencinin yarın gireceği üniversite sınavı öncesinde öğrenciler merak ettikleri konuları araştırmaya başladı. Özellikle sınav saatleri ve ne kadar süreceği merak edilirken detaylar ise kamugundemi.com adresinde yer alıyor. İşte TYT saat kaçta başlıyor, ne kadar sürüyor? (2022 TYT sınav saatleri)

TYT saat kaçta başlıyor, ne kadar sürüyor? (2022 TYT sınav saatleri)

Türkiye'de milyonlarca öğrencinin yarın gireceği üniversite sınavı öncesinde öğrenciler merak ettikleri konuları araştırmaya başladı. Özellikle sınav saatleri ve ne kadar süreceği merak edilirken detaylar ise kamugundemi.com adresinde yer alıyor. Öğrencilerin üniversite hayatlarını doğrudan etkileyecek sınavlar arasında yer alan ilk sınav TYT 18 Haziran Cumartesi saat kaçta başlıyor, kaç saat sürecek merakla araştırılıyor. İşte tüm soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

Üniversite öğrencilerinin yarın üniversite sınavı için gireceği ilk sınavlardan birisi olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına dair saat paylaşımları ve ne kadar süreceği ile ilgili detaylar belli oldu. YÖK yaptığı açıklama ile birlikte sınav saatlerini açıkladı. Buna göre ise öğrencilerin sınavdan yarım saat öncesinde girecekleri okul önünde beklemesi gerekmektedir.

Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınava giriş öncesinde öğrencilerin üzerileri aranacak ve sınava giriş belgesi, kimlik kartı şartı aranıyor. Öğrencilerin bu iki önemli evrakları yanında taşıması gerekmektedir.

TYT SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen TYT sınavı yarın sabah saat 10:15'de başlayacak. Sınavın süresi ve ne zaman biteceği merakla araştırılırken 2022 güncel sınav takvimi belli oldu. İşte TYT sınavının başlangıç saati ve bitişi haberimizde yer alıyor

  • YKS 1. oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi) 18 Haziran’da 10.15’te başlayacak. Sınav süresi 165 dakika (Sınav 13.00’da sona erecektir)
SONRAKİ HABER